
Лікування акне народними засобами
Акне- це вугрової хвороба, при якій запалюються волосяні фолікули і сальні залози. Лікування акне народними засобами вважається одним з найбільш надійних і ефективних способів боротьби із захворюванням. Справитися з проблемою можна за допомогою різних масок, примочок і розчинів, приготованих на основі природних компонентів.
Причини патології, симптоми і можливі наслідки
Для того, щоб лікування вугрового висипу було ефективним, необхідно обов'язково виявити причину розвитку такого порушення. Найчастіше це відбувається під впливом деяких факторів:
- зміна гормонального фону;
- зниження захисних сил організму;
- часті стресові ситуації;
- гіперкератоз;
- патології органів травної системи;
- дисбактеріоз;
- посилена робота сальних залоз;
- запальні процеси, що протікають на шкірних покривах.
Крім цього, вугрові висипання можуть виникати при занадто вологому кліматі і спеці, а також під впливом сонячної радіації. Крім цього, спровокувати порушення можуть занадто часті відвідування солярію, самостійне видавлювання прищів і зайва охайність.
Ще однією причиною прищів і акне може стати неправильний догляд за нею. У рідкісних випадках прищі є спадковим захворюванням, і в такій ситуації позбутися її практично неможливо.
Характерними симптомами служать висипання чорного і білого кольору, а також поява комедонов. Крім цього, при такій патології відзначаються кістозні утворення, всередині яких накопичується гнійний ексудат. Висипання супроводжуються появою свербежу, больового синдрому, сильного набряку і почервонінням.
При відсутності ефективної терапії захворювання переходить в більш важкі форми. На обличчі можуть з'являтися конглобатні вугри у вигляді великих скупчень кіст і вузликів, впоратися з якими досить проблематично. Саме після такої форми вугрових висипань на шкірних покривах залишаються сильні шрами і рубці.
Блискавичне акне є гострим запальним захворюванням, при якому конглобатні вугри супроводжуються підвищенням температури тіла, жаром і больовим синдромом в суглобах і животі. Крім цього, при відсутності терапії можлива поява численних рубців на всій пошкодженої області.
Як лікувати акне залежить від занедбаності патології і індивідуальних особливостей організму. Зілля від вугрів мають масу переваг в порівнянні зі звичайною косметикою.
- Натуральність складу. У рецептах народної медицини відсутні консерванти, хімічні добавки, ароматизатори та штучні барвники.
- Низький ризик розвитку побічних ефектів. При використанні звичайних косметичних засобів висока ймовірність розвитку побічних реакцій, оскільки в їх склад входять хімічні речовини.
- Доступність. Інгредієнти, які використовуються в рецептах нетрадиційної медицини, коштують недорого.
- Простота. Для того, щоб приготувати рецепт від вугрів у домашніх умовах, потрібно мінімум часу.
- Висока ефективність застосування. При регулярному нанесенні на епідерміс досить швидко вдається отримати позитивний ефект.
Ще однією перевагою народної косметики є те, що можна готувати зілля з урахуванням типу шкіри. Додаючи в суміші певні компоненти завжди можна зробити те, що буде задовольняти потреби епідермісу.
Однак, народні методи лікування прищів можуть виявитись безсилими, а лікування акне може потребувати комплексного підходу. Радимо прочитати статтю https://acnevac.com.ua/uk/blog/likuvannya-akne-kompleksni-metody/ про комплексне лікуваня акне перш ніж застосовувати рецепти народної медицини.
Найбільш ефективні рецепти
Уточнити, як позбутися від вугрової висипки, найкраще у фахівця. Народна медицина пропонує велику кількість рецептів, за допомогою яких вдається вилікувати патологію.
Розчини для вмивання
Догляд починається з ретельного очищення. Для того, щоб прибрати забруднення і сліди косметики, можна скористатися деякими рецептами. Серед усього різноманіття очищають складів на основі натуральних компонентів найбільш ефективними вважаються наступні.
- Потрібно змішати 30 мл кефіру низької жирності, 5 грамів соди і 2 столові ложки гірчиці. В утворену суміш слід влити 130 мл води і ретельно перемішати. Після того, як воно перестане пінитися, можна наносити. Її потрібно наносити на жирну шкіру і найкраще проводити таку процедуру ввечері.
- Потрібно змішати столову ложку вершків, чайну ложку свіжого соку лимона і 30 мл мінеральної води. В утворену суміш треба додати столову ложку морської солі і нанести суміш. З її допомогою вдається впоратися з висипаннями і наслідками постакне.
- Для приготування засобу для чищення для сухої шкіри необхідно поставити на вогонь 200 мл молока високої жирності і закип'ятити його. Попередньо потрібно ретельно розтерти до стану порошку календулу і ромашку. В молоко треба всипати 2 столові ложки подрібнених рослин і додати кілька гілочок петрушки. Суміш треба мучити на вогні близько півгодини, не допускаючи її закипання. Потім, її потрібно зняти з вогню, настоювати кілька годин, після чого профільтрувати і додати ложку меду. Таку суміш треба застосовувати для вмивання перед сном.
Хороший ефект при лікуванні акне в домашніх умовах дає настій, зроблений на основі ягід малини і горілки. У посуд слід всипати жменю ягід, залити їх склянкою горілки і настоювати в щільно закритому посуді протягом місяця.
Приготоване зілля потрібно процідити і використовувати в якості лосьйону для обличчя. Заспокійливу дію для проблемної шкіри володіє картопляний сік, яким щодня протирати обличчя.
Поліпшити стан епідермісу і впоратися з проблемою можна за допомогою різних настоянок.
Народна медицина пропонує популярні рецепти від вугрів:
- Настоянка листя алое деревовидного. Потрібно зрізати листя рослини, промити їх холодною водою і залишити в холодильнику на 10 діб. Після їх потрібно ретельно подрібнити до стану кашки і залити холодною водою в пропорції 1: 5. Утворену суміш слід настоювати протягом години, після чого витримати на водяній бані близько 3 хвилин. Настоянку необхідно профільтрувати, перелити в чисту ємність і протирати нею проблемні ділянки ватяним диском хоча б 1 раз в день. Його можна використовувати при прищах, вугрових висипаннях на обличчі і жирній шкірі.
- Відвар березових бруньок. Треба всипати в посуд столову ложку березових бруньок і залити їх 200 мл окропу. Утворену суміш рекомендується витримати на вогні близько 20 хвилин, після чого остудити до кімнатної температури. Такий відвар можна застосовувати як для приготування компресів, так і для протирання.
Для змазування запалених ділянок на обличчі рекомендується використовувати масло чайного дерева, яке можна купити в аптеці. Воно володіє знезаражувальним, в'язким і дезодорує.
Одним з ефективних засобів у боротьбі з прищами і вугрові висипання на обличчі вважаються маски. При постійному їх використанні вдається впоратися навіть з патологією на запущеній стадії.
Вилікувати порушення можна за допомогою наступних масок:
- Огіркова. Необхідно натерти огірок і накласти масу, що утворилася на обличчя на 20 хвилин. З її допомогою вдається впоратися з висипом вугрів, освітлити шкірні покриви і позбутися від червоних плям.
- З перекисом водню. Потрібно змішати в рівних пропорціях перекис водню і дріжджі до утворення консистенції сметани. Масу треба нанести на шкірні покриви і залишити на 1,5-2 години. Проводити таку процедуру необхідно хоча б 1 раз в тиждень.
- Картопляна. Треба подрібнити на тертці коренеплід середнього розміру і з'єднати його з білком одного яйця. Таку масу слід нанести на попередньо очищену шкіру на 20 хвилин, після чого змити водою.
Досить ефективним методом вважається маска з меду і меленої кориці. Для її приготування рекомендується змішати компоненти в рівних пропорціях і нанести суміш на попередньо очищені ділянки. Масу рекомендується залишити на ніч, а вранці змити звичайною водою.
Ще одним перевіреним народним засобом вважається маска з муміє і медом. Для її приготування слід в чайній ложці води розчинити 5-10 грамів муміє. Після необхідно розчинити на водяній бані 1-2 чайні ложки меду і додати його в муміє. Приготовану суміш накласти на обличчя на 20-25 хвилин, після чого змити теплою водою.
Запобіжні заходи
Необхідно пам'ятати про те, що при використанні народних зілля на основі трав можливий розвиток алергічних реакцій. Перед початком застосування рецептів нетрадиційної медицини рекомендується проконсультуватися з фахівцем.
Для того, щоб терапія була ефективною, маски і інші суміші для боротьби з прищами і чорними точками рекомендується готувати безпосередньо перед використанням. Відмовитися від застосування зовнішніх засобів рекомендується в тому випадку, якщо є сильні пошкодження шкірних покривів і виразкові утворення.
У тому випадку, якщо до складу входять абразивні компоненти, то забороняється наносити його на область навколо очей.
Протипоказання
Відмовитися від застосування народних засобів для лікування акне необхідно в тому випадку, якщо у пацієнта є підвищена гіперчутливість до всіх компонентів.
Особливо важливо дотримуватися таке правило тим людям, у яких занадто чутлива шкіра.
Народні рецепти можна використовувати як в якості основних методів по догляду, так і в поєднанні з іншими. Для отримання максимального ефекту треба переглянути своє харчування, вести здоровий спосіб життя і своєчасно лікувати будь-які висипання.



