У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?
15.08.2018 0

У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?

Здоров'я дитини
В закладки


Здатність випорожнюватися - нормальна фізіологічна особливість людського організму. Подібним чином він виводить назовні залишки «виробництва» після переробленої їжі. У грудних дітей ця процедура має масу відмінностей від дорослого організму - періодичністю, консистенцією, забарвленням.

Коли все в порядку

У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?Випорожнюватися малюк починає вже з перших днів свого життя. Але це ще не пов'язано з харчуванням - материнське молоко повністю поглинається організмом, і немовля ще навіть не писав на цьому етапі життя. А ось калові виділення вже присутні у грудничка, і рідкий стілець далеко не жовтий, а досить темний. Це йде відторгнення з організму мекония, так званого калу природного, який піднакопичили, поки малюк перебував у материнській утробі.

З другого тижня природна фізіологія починає працювати, як належить. Грудне молоко перетравлюється, необхідну кількість його вбирається, надлишки виходять у вигляді випорожнень. Чим довше малюк буде їсти натуральну лактозу при малому прикорму, тим частіше буде у грудничка рідкий жовтий стілець. Колір цей є нормою, як і належить при харчуванні молоком.

Якщо малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, стілець у грудничка буде жовтий, але не досить рідкий. Молочні суміші мають дещо іншу консистенцію, ніж молоко грудне, тому в калових масах спостерігаються невеликі грудочки.

Поступово кал з рідкого перетворюється в більш густий на увазі того, що дитині вводять прикорм. До року малюк вже може випорожнюватися як доросла людина - консистенція мас стає щільніше, колір - темніше.

частота

У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?
У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?

Якщо у грудничка рідкий жовтий стілець проявляється досить часто, це ще не привід бити на сполох. У кожного організму свої особливості, і один малюк може какати після кожного прийому їжі (і навіть між ними), а інший випорожнюється раз в день, а то і 2-3 рази в тиждень.

Це не повинно турбувати маму, якщо не турбує малюка. Коли дитина активна, добре їсть, не плаче і без напруги випорожнюється, тоді рідкий жовтий стілець у грудничка можна вважати нормою, незважаючи на частоту його появи.

У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?Інформація про те, що немовля може випорожнюватися і раз в тиждень, не повинно розхолоджувати маму. Тут головне, як відбувається весь процес. Якщо малюк під час випорожнення поводиться неспокійно, посилено дметься - це вже привід звернутися до лікаря. Можливо, у немовляти погана кишкова прохідність, на яку не слід закривати очі.

Зміна калу

Організм малюка дуже чутливий до всіляких факторів, на які він може реагувати по-різному. Але найчастіше реакція проявляється через зміни калових мас.

  • У немовляти рідкий жовтий стілець може стати водянистим.

  • З'являються грудочки і піна.

  • У калових масах може з'явитися зелений відтінок, а також неприємний запах.

{ad1}
У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?
У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?

Навіть якщо дитина не проявляє занепокоєння, лікаря здатися не завадить, щоб з'ясувати причину таких відхилень від норми. Вплинути ж може все що завгодно, тому що в кишечнику ще не виробилася захисна мікрофлора.

  • Перша причина - це дієти годуючої мами.

  • У малюка стали різатися зубки, і організм даними чином відреагував.

  • Застуди, отити та інші інфекційні захворювання залишають відбиток на калових масах.

  • Лікування малюка антибіотиками може вплинути на колір і консистенцію випорожнень.

  • Прикорм, нові суміші, тільки що введені в раціон, організмом можуть сприйнятися, як щось чужорідне.

Всі ці фактори повинен врахувати лікар, щоб допомогти мамі налагодити у грудничка роботу травної системи. Самою ж матусі, яка годує груддю, слід переглянути своє меню, щоб не доставляти дитині неприємностей.

мамине харчування

Від того, як харчується мама, безпосередньо залежатиме, наскільки нормальний у грудничка стілець - жовтий і рідкий, або він змінив колір і став більш рідким або, навпаки, твердим. Якщо у мами неправильне меню, малюкові забезпечені коліки, метеоризм, здуття з болями, запори або проноси.

  • Обов'язкові перші страви, але це повинні бути легкі супи (молочні, рисові, вермішелевий). Від гострих супів і борщів доведеться відмовитися.

  • У мами в раціоні повинні бути присутніми різноманітні каші, і бажано на молоці.

  • саме ж незбиране молоко мамі краще не пити - воно може викликати у малюка алергію. Така ж реакція проявляється на йогурти (через ароматизаторів, барвників і консервантів). А ось вся кисломолочна продукція - це, будь ласка.

  • Поки мама годує, безліч фруктів і овочів для неї під забороною. У раціоні можна хіба що залишити банани і яблука зеленого кольору.

  • З хлібобулочних виробів необхідний тільки пшеничний хліб, від всього іншого доведеться тимчасово відмовитися.

У немовляти рідкий жовтий стілець - що робити?Від того, наскільки корисні продукти споживає мама, буде залежати склад грудного молока, який, в свою чергу, впливає на колір і консистенцію стільця дитини. Тут як раз і криється одна особливість, чому у грудничка рідкий жовтий стілець раптом набуває зеленого кольору.

Вся справа в тому, яка частина молока потрапляє в організм малюка. Переднє молоко, накопичене у соска - рідке, не до кінця наповнене живильними елементами. Вся цінність знаходиться в тому молоці, що «ховається» в глибині грудей.

Якщо малюк не добереться до якісного продукту, наситившись молочної водичкою, калові маси, природно, не приймуть жовтого відтінку. Тому, щоб грудничку дістався «ситний обід», матуся повинна перед годуванням частина молока зцідити.

Чи варто турбуватися

Отже, як ми з'ясували, що з'явився рідкий жовтий стілець у грудничка - не привід бити на сполох, якщо малюк почуває себе відмінно. Але коли починається сильний пронос з температурою, блювотою, постійним плачем малюка, не можна зволікати з наданням медичного лікування.

Якщо немає можливості відразу ж потрапити в поліклініку до лікаря, необхідно викликати швидку допомогу. адже це можуть бути симптоми дуже серйозних і небезпечних захворювань (дисбактеріозу, отруєння, кишкової інфекції і т.п.), які здатні привести до серйозного зневоднення організму.

Будьте уважні, бережіть себе і дитину, дорогі жінки.

Дізнайтеся прямо зараз про самому корисному препараті Плантекс для новонароджених (інструкція із застосування). Від кольок, запорів, здуття, відрижки і для нормалізації травлення.

Комментарии (0)
Додати коментар
Жовто-зелений стілець у грудничка. Чи нормально це?
Жовто-зелений стілець у грудничка можна розглядати як варіант норми або як показник наявності в організмі інфекції. Щоб визначити, здоровий немовля або в його організмі
Пронос у грудничка при грудному вигодовуванні
Молоді батьки часто впадають в паніку, якщо помічають пронос у грудничка при грудному вигодовуванні, і не має особливого значення, якого віку дитина. Діарея у малюка
Причини зеленого стільця у немовля. Особливості травлення грудничка
Багато молодих мам намагаються з перших днів уважно придивлятися до стільця свого малюка. Це правильно, тому що за кольором, консистенції можна запобігти недузі
Ознаки дисбактеріозу у немовлят. симптоми дисбактеріозу
Останнім часом тема дисбактеріозу стала популярною. Більшість думають, що це захворювання.
Козяче молоко для немовляти: з якого віку давати
Материнське молоко - найкраща їжа для карапуза, але бувають ситуації, коли його необхідно чимось замінити. Існує альтернатива сухих сумішей на молоці корови, склад якого