У немовляти пітніють ніжки. Як допомогти дитині
Деякі батьки можуть хвилюватися, коли у немовляти пітніють ніжки. Тому щоця ознака може говорити про яке-небудь захворювання. але підвищене потовиділення може бути і абсолютно нормальною реакцією дитячого організму на вплив зовнішніх чинників.
Природні причини підвищеної пітливості
Потовиділення - це відповідна реакція організму на фактори зовнішнього або внутрішнього середовища. Вона необхідна для терморегуляції і нормалізації водно-іонного співвідношення.
Маленька дитина має слабо розвинений механізм терморегуляції і його адаптація до впливу зовнішнього середовища ще не завершилася. Тому найменша зміна мікроклімату викликає у нього відповідну реакцію.
Також ви можете дізнатися,чи нормально розвивається ваш малюк, пройшовши за посиланням і ознайомившись з інформацією про набір ваги у немовлят по місяцях, таблиця якого включена до статті.
Коли у немовляти надмірно потіють ручки і ніжки, батьки повинні дотримуватися наступних вказівок:
- в дитячій кімнаті повинна підтримуватися температура повітря не вище 22 градусів з вологістю до 60%. Необхідно регулярно провітрювати приміщення і встановити зволожувач повітря;
- тіло малюка повинна вільно дихати, тому не варто надягати на дитину занадто багато одягу. Для малюка краще купувати одяг з натуральних тканин, синтетика створює ефект парника;
- для здоров'я дитининеобхідні регулярні купання, шкірний покрив завжди повинен бути чистим. Інакше відбувається порушення теплообміну;
- підвищена емоційність також призводить до потовиділенню. Якщо дитина погано спить, вередує і часто плаче, то необхідно з'ясувати і усунути причину стресу.
Якщо батьки, виконуючи вказівки, виключили можливі причини, але все одно у грудничка потіють ніжки, то це може бути реакцією на приховану патологію, а це вже серйозніше.
В цьому випадку, при будь-яких підозрах обов'язково потрібно отримати консультацію у педіатра. Провівши огляд, лікар може дати направленія на наступні обстеження:
- біохімія крові;
- аналіз поту для виключення мусковісцідоза;
- загальний аналіз сечі;
- загальний аналіз крові;
- УЗД щитовидної залози.
За зібраними результатами може бути призначено дообстеження.
{ad1}Неприродні (як симптоми хвороби) причини гіпергідрозу
За спостереженням фахівців підвищене потовиділення спостерігається у людей, що мають збільшену кількість потових залоз або вони працюють у посиленому режимі (Первинний гіпергідроз). Ця хвороба спадкова, але зустрічається рідко.
Симптоми такого стану проявляються у немовлят 3-місячного віку. Для здоров'я ця патологія не є небезпечною, але має естетичний дискомфорт.
Унаслідок інших захворювань у дитини може розвинутися вторинний гіпергідроз. У цій ситуації потіти може все тіло.
Пітливість може проявлятися з іншими симптомами:
- втрата апетиту;
- млявість або збудливість;
- жар;
- висип;
- нудота;
- примхливість;
- безсоння;
- пронос.
Є багато хвороб, що викликають пітливість. Найчастіше у дітей зустрічаються такі патології:
- вегето-судинна дистонія - характеризується порушеннями в нервовій регуляції роботи систем і органів, але їх патології не формуються;
- рахіт - розвивається через нестачу вітаміну D (дитина відчував брак сонця). При цій хворобі організм не може засвоювати фосфор і кальцій з їжі;
- інфекційні захворювання супроводжуються потіння шкіри. Якщо лікування не буде розпочато вчасно, то можуть виникнути ускладнення: отит, пневмонія, гайморит та інші. Лікарські препарати повинен призначати тільки лікар;
- ендокринні захворювання порушують роботу всіх систем організму. Немовля сильно потіє, страждає від жару. Щоб встановити хвороба, потрібно пройти УЗД щитовидної залози.
- цукровий діабет, виник в результаті порушення роботи підшлункової залози, може привести до попрілостей шкіри. Дитина відчуває спрагу, неспокійний, погано росте.
Необхідні заходи, які треба зробити в тому випадку, якщо сильно пітніють ніжки у грудничка
Є кілька способів, що дозволяють знизити надмірну пітливість дитини:
- необхідно стежити, щоб малюк не перегрівався;
- одяг, постільна білизна, рушники повинні бути виготовлені з натуральних тканин: Бавовна, льон;
- немовляти необхідно гартувати. Для нього дуже корисні легкі вправи голяка в добре провітрюваному кімнаті;
- двічі на день потрібно гуляти з дитиною;
- щоб підсушити згини шкіри можна використовувати дитячий тальк;
- регулярні ножні ванни з ромашкою знизять підвищену пітливість;
- необхідно контролювати емоційний стан дитини;
- регулярний масаж стоп сприяє зниженню потовиділення;
- фізична гімнастика благотворно впливає на всі системи організму дитини, відповідно він стане менше пітніти.
Надмірне потовиділення у дитини може бути природною реакцією або бути симптомом серйозної патології. В такій ситуації важливо не втрачати час і не займатися самолікуванням, а одразу звернутися до педіатра.