Догляд за півоніями після цвітіння. Півонії, догляд
Догляд за півоніями після цвітіння - один з найважливіших моментів в житті растенія.От того, наскільки півонії будуть забезпечені правильним доглядом, вологою, світлом і харчуванням, буде залежати якість цвітіння в наступному сезоні.
Після цвітіння в термін півтора-два місяці рослина має повністю відновити сили, щоб бути готовим до зимівлі. Саме в цей період часу в стебла півоній закладаються бруньки відновлення. Для розуміння правильного догляду за півоніями спочатку потрібно розібратися з головними особливостями посадки й підгодівлі півоній.
Догляд за півоніями: посадка і підгодівля
Найкращі терміни для посадки півоній - це кінець серпня і першій декаді жовтня. При пізньої висадці потрібно накривати півонії якимось утеплювачем. Висота його повинна становити до дванадцяти-п'ятнадцяти сантиметрів (ялиновим гіллям, дубовим листям), зверху можна прикрити плівкою, але торці обов'язково залишити відкритими. Останнім часом закордонні фірми привозять нам півонії ранньою весною.
Вони бувають з відкритою і закритою кореневою системою. З закритою кореневою системою простіше: її відразу садять в заздалегідь підготовлену яму, як тільки зійде талий сніг. Природно, після висадки потрібно рясний полив. У перші кілька тижнів рослина в жарку пору треба притенить укривним нетканим матеріалом.
Рослина трохи відстає в своєму розвитку, але в цілому процес прискорення проходить нормально. Що ж стосується рослин з відкритою кореневою системою, то їх необхідно висаджувати тільки до настання спекотної погоди, при цьому воно зможе вкоренитися до того як відросте стебла.
Особливості підгодівлі в догляді за півоніями
Вчасно і правильно посаджений півонія буде відмінно рости, рясно і пишно цвісти. Але через три роки півонії знадобиться підгодівля. Найбільш вдалими вважаються комплексні добрива. У період вегетації півонії слід удобрювати 3 рази. Особливо марним повинен бути догляд відразу після цвітіння. Тому як в цей період формуються бруньки відновлення. Для хорошого розвитку рослин знадобиться три-чотири роки, і тільки тоді ви побачите квітучого півонії в повній красі.
Правильний догляд за півоніями після цвітіння - дуже важливий момент у житті рослини, але він практично не відрізняється від звичайного догляду.
ВІДЕО: Догляд за півоніями після цвітіння
А буває, що півонії вже по чотири роки, а вони все не цвітуть, причини на це багато. По-перше - це порушення агротехніки. Як правило, заглиблена посадка, сильно маленька або сильно велика деленка, а так само сусідство з багатолітниками, у яких велика коренева система. А якщо ж деленка була вкрай мала, краще почекати, може бути ще рано переживати. Коли деленка занадто велика, то не утворюється коренева система, яка необхідна для повного розвитку.
{ad1}гібридні сорти живуть вісім-десять років, після цього потрібно омолоджувати кущі: викопувати, розділяти один від одного і садити заново.Когда кущ вже занадто старий, його коріння можуть досягати рівня ґрунтових вод, внаслідок чого починають підгнивати. Однак таке ж загнивання викликає і тривалий застій вологи. Тут може допомогти дренаж ділянки або пересадка рослини на високе місце.
Догляд за півоніями після цвітіння
Після цвітіння потрібно видалити всі відцвілі суцвіття і опале пелюстки. Дрібне сміття може спровокувати різні грибні захворювання квітки. Правильне залицяння має на увазі своєчасний і рівномірний полив.
Полив півоній: догляд за півоніями після цвітіння
Коли на вулиці суха і спекотна погода, як наприклад, в більшості областей у другій половині літа, важливо стежити за вологістю ґрунту горщика. Саме від вологості грунту залежить повноцінне цвітіння півоній в майбутньому році. Через нестачу вологи півонії обзаведуться слабкими нирками і в майбутньому році будуть дуже слабо цвісти.
Правильний полив здійснюється за таким принципом: поливати один раз на тиждень або десять днів по 10-30 л. на один кущ з зволоженням ґрунту. По можливості намагатися здійснювати полив на всю глибину залягання коренів. На початку осені потрібно поступово припинити полив.
Підживлення при догляді за півоніями після цвітіння
Багато садівники знають, що півонії потребують якісної підгодівлі. Така підгодівля забезпечує інтенсивний розвиток кореневої системи, правильному формуванню стебел і листя. При догляді за півоніями після цвітіння найкраще підходять органічні і мінеральні добрива.Починати підгодівлю потрібно вже ранньою весною, але особливо важливо підгодовувати півонії в період закладки і формування бруньок відновлення - після цвітіння кустов.Однако намагайтеся не переборщити. Надмірний надлишок органічних і мінеральних добрив може призвести до істотного збитку для півоній.
В кінці цвітіння і відразу після рекомендується проводити підгодівлю коровий системи півоній розчином коров'яку в розрахунку приблизно 1 до 10. Робиться це внесенням добрива в невеликі кругові канави навколо кожного куща.
Для зміцнення структури тканин півоній в кінці літа дуже корисно вносити в підгодівлю комплексні добрива з вмістом фосфору і калію. Але з цим теж не можна переборщити, вносити потрібно близько 50 г на кущ.
Мікроелементи в догляді за півоніями після цвітіння
В цей же час (кінець серпня) для нормального формування бруньок відновлення півонії і майбутнього декоративного виду важлива підгодівля півоній мікроелементамі.Проще всього здійснювати таку підгодівлю правильним розчином мікроелементов.Простой розчин може складатися з 1-2 таблеток на 10 літрове відро води з додаванням шматочка господарського мила (близько 50 г) або 1 столової ложки прального порошку.
Грунт для догляду за півоніями після цвітіння
Після дощу, поливу або підгодівлі потрібно розпушити грунт біля кущів.Розпушування допомагає правильно розподіляти і утримувати вологу в землі, а також забезпечує доступ свіжого повітря до коріння растенія.В завершення рекомендацій по догляду за півоніями після цвітіння, відзначимо важливі моменти профілактики хвороб цих красивих квітів.
Профілактичне обприскування півоній краще проводити в другій половині лета.Для цього краще застосовувати розчини і препарати проти грибкових захворювань з вмістом хлорокисью міді.Від грамотного догляду за півоніями після цвітіння залежить краса цих чудових квітучих кущів в майбутньому сезоні.
фотографії
Догляд за півоніями після цвітіння
полив півоній
підживлення півоній
Розпушування грунту для півоній
Наскільки корисною ви вважаєте інформацію, викладену в статті«Догляд за півоніями після цвітіння. Півонії, догляд »