Кавітація: боротьба з целюлітом на стику фізики і наукової медицини
Ви зайшли на цю сторінку з метою дізнатися про те, що таке кавітація, і як цей феномен з розділу фізики рідкого стану матерії використовується в косметології? Тоді ви потрапили за адресою! Ми є розповімо про сам процес кавітації і розповімо про те, як з його допомогою можна позбутися від небажаної жирової тканини.
З курсу фізики ...
Кавітація - це фізичний процес, який відбувається в рідини. Спрощено його можна уявити як формування бульбашок, пароподібні порожнин або просто пустот всередині рідкого середовища. Чому це відбувається? Якщо пояснювати науково, то причиною кавітації є невідповідність між реальним тиском всередині рідини і тиском насичення, яке характерно для рідини при даній температурі.
Причиною утворення бульбашок може стати різке збільшення швидкості руху рідини (гідродинамічна кавітація), проходження звуку через рідину (акустична) або вплив на рідину лазером. В результаті всередині рідини утворюються порожнини, заповнені газом, які в подальшому закриваються з виділенням великої кількості енергії (доречне порівняння з ударною хвилею).
Але це занадто складно, чи не так? Якщо перевести все це з мови фізиків на «людський», то вийде приблизно наступне. Ми впливаємо на рідину певним способом (стосовно до медицини - на внутрішньоклітинну рідину ультразвуком), в результаті чого в ній формуються бульбашки газу, які майже відразу закриваються з виділенням великої кількості енергії. Ця енергія володіє руйнівним впливом на навколишні структури, але саме це руйнування нам і необхідно!
Кавітація в косметології
Переходимо до тієї частини матеріалу, яка цікавить левову частку читачів. Як використовується кавітація в косметології? Основне призначення методики - боротьба з целюлітом, і в даному випадку можна говорити про те, що процедура позбавлення від жирових осередків дійсно має під собою фундаментальну теоретичну базу!
Для боротьби з целюлітом використовується медичний апарат, що генерує ультразвукові хвилі певної довжини і інтенсивності. Ці хвилі через маніпулу подаються на проблемні ділянки тіла і викликають описаний вище феномен кавітації в клітинах підшкірно жирового шару, простіше кажучи, в адипоцитах всередині целлюлітних осередків. Наслідком такого впливу стає руйнування мембран жирових клітин, що призводить до їх загибелі. Загибла тканину утилізується клітинами лімфатичної системи, целюліт зникає.
{ad1}Безопераційна ліпосакція за допомогою ультразвуку - ось чим, фактично, є кавітація, відгуки, які можна зібрати на спеціалізованих форумах, свідчать про те, що результати курсу процедур часто перевершують навіть найсміливіші очікування. У випадку з методикою, заснованою на фундаментальному феномен фізики, подібним відгуками можна вірити.
Наскільки стійкий ефект ми можемо отримати від курсу процедур? Якщо ми будемо міркувати логічно, то зрозуміємо, що ефект повинен зберігатися протягом значного проміжку часу. Жирові клітини в зоні впливу руйнуються, накопичувати жир після кавітації вони вже не зможуть, так що при адекватному харчуванні можна розраховувати на життя без целюліту! Інша справа, що у всіх тканинах є і «сплячі» клітини, і якщо поглинати калорії без обмежень, їх можна «розбудити».
Є ще одне питання, яке хвилює багатьох - скільки коштує кавітація? Ціна, звичайно, залежить від регіону, але, починаючи курс, приготуйте суму, еквівалентну двом-трьом сотням умовних одиниць. Курс складається з трьох-чотирьох процедур, які проводяться з інтервалом 10 днів, а вартість однієї процедури складають не менше 50 доларів.
Кавітація: побічні ефекти
Чекати від процедури небажаних наслідків не варто - синці, порожнечі і «провали» на місці жирової тканини після кавітації не з'являться. Чи не відбувається і руйнування шкіри, м'язових клітин і судинно-нервових пучків, бо ці елементи захищені від згубного дії ультразвуку. Як саме захищені? Відповісти на це питання непросто, а скептично налаштованим читачам ми можемо порадити вивчити матеріали з ультразвукової хірургії з застосуванням феномена кавітації.
Побічний ефект, який дійсно може мати місце - це перегрів і опік поверхневих тканин. Саме з цієї причини, до речі, тривалість однієї процедури не повинна перевищувати однієї години, а рекомендована тривалість сеансу - 20 - 30 хвилин.
Чому з'являється опік? Знову доведеться повернутися до курсу фізики - теоретично температура газів усередині порожнини може досягати 1 500 градусів. Звичайно, теплоємність процесу, на відміну від максимальної температури, невелика, але якщо занадто довго впливати на одну зону, парниковий ефект стане відчутний.
Які ще небажані наслідки може викликати кавітація? Побічні ефекти в формі зневоднення легко запобігають збільшенням споживання рідини - в день процедури косметолог обов'язково порекомендує вам випити не менше двох літрів води. Нарешті, ультразвук згубно впливає на руки фахівця, який працює з датчиком протягом істотного відрізка свого життя, але з таким побічним ефектом клієнти косметологів готові примиритися.
Кавітація: протипоказання
І наостанок перерахуємо категорії громадян, яким ліпосакція шляхом кавітації протипоказана. До оним відносяться вагітні, люди з кардіостимулятором і металевими імплантатами в тілі, пацієнти з хронічними дерматозами та онкологічними захворюваннями, з печінковою або нирковою недостатністю.
Не можна використовувати кавітацію при некомпенсованому цукровому діабеті, при артеріальній гіпертензії та при патології судин. У число протипоказань потрапляє також остеопороз і вірусні гепатити. Залишилося додати, що кавітація не може бути використана на ділянці молочних залоз і геніталій, близько суглобів, вух і очей.