Дієвий засіб від прищів на обличчі: як вибрати і застосовувати
Прищі - проблема, яка рано чи пізно стосується кожної людини. Але життя нагороджує людей по-різному: хтось мучиться з найсильнішими висипаннями довгі роки, а у кого-то кілька прищиків вискакувало лише в підлітковому періоді. Виною тому спадковість. Але і її можна виправити, якщо знати засіб від прищів на обличчі, яке кожному доводиться підбирати індивідуально. Можливо саме в знанні такого рецепта та є секрет володарів чистої, сяючої шкіри.
Яке вибрати засіб від прищів
Зазвичай, коли на обличчі з'являється один-два прищика, то людина дозволяє йому благополучно зійти самостійно. Якщо висипання посилюються, ми схильні трохи почекати: а раптом саме пройде. Коли ж висипання не проходять, то перше, що спадає на думку - піти в аптеку і купити те, що порадить фармацевт, друзі або родичі. Через це якісне лікування висипань рідко починається на ранніх стадіях, коли від проблеми позбутися легко. Визначити свою стадію легко:
- I стадія - локальні, невеликі висипання на обличчі.
- II стадія - невеликі висипання на більшій частині особи, з'являються прищі на тілі.
- III стадія - рясні висипання, перебіг запального процесу, можливі почервоніння, свербіж, постакне.
- IV стадія - великі, рясні і хворобливі висипання по обличчю і тілу, залишають глибокі рубці.
Намагатися лікуватися від прищів самостійно дозволено тільки на перших двох стадіях. При висипаннях третього ступеня лікування ризиковано несприятливими наслідками, при неправильному впливі на прищі четвертого ступеня ці наслідки забезпечені. Вибираючи засоби від прищів на обличчі, обов'язково потрібно враховувати і причину їх появи. При легких висипаннях причиною може служити спадковість, неправильне харчування, погана гігієна, невеликі порушення метаболізму і шкідливі звички. Якщо висипання рясні - причина явно серйозніше: захворювання, гормональні збої, неправильна функціональність ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту.
{ad1}Очевидно, що при великій кількості прищів необхідно звертатися до лікаря, який проведе обстеження і призначить медикаментозне лікування. При легких висипаннях можна спробувати самостійно вибрати засіб боротьби. При виборі аптечних засобів, обов'язково читайте склад. Більшість з них містить антибіотики, а вони, як відомо, одне лікують, а інше калічать. З іншого боку, такі препарати якісно і швидко позбавлять вас від прищів, які навряд чи повернутися в майбутньому. Також хороші засоби, що складаються з натуральних трав.
Рецепти "болтушек" і універсальні засоби
Багато хто впевнений, що найкращий засіб проти прищів на обличчі - це бовтанка. Їх рекомендують косметологи і навіть лікарі. Існує безліч рецептів болтушек, але майже всі вони виконуються на основі антибіотиків, а значить, впливають на причину утворення прищів і запобігають подальше інфікування. Також в їх складі є і антисептичні компоненти. Перевірені рецепти болтушек:
- 5 г левоміцетину, 5 мл саліцилової кислоти, 50 мл медичного спирту (90%) і борної кислоти. Після змішування компонентів застосовується один раз на день - увечері.
- 50 мл саліцилової, борної кислоти (2%), 4 г еритроміцину, оксиду цинку. Засіб наноситься на весь овал обличчя. Не забувайте збовтувати.
- 30 мл кислоти саліцилової, 80 мл камфорного спирту, 4 таблетка левіміціта і 10 стрептоциду. Будьте обережні при нанесенні, адже бовтанки хоч і допомагають, але значно сушать шкіру.
Крім бовтанки в екстрених ситуаціях можна знайти вдома безліч універсальних засобів від прищів. По-перше, це саліцилова кислота. Будучи антисептиком, вона не тільки видаляє зараження, але і прискорює загоєння прища. Наносити її слід точково, а концентрація кислоти не повинна перевищувати 2%. По-друге, продукти харчування можуть послужити відмінними помічниками в боротьбі за чисту шкіру. Лимон знімає почервоніння і видаляє інфекцію; харчова сода знижує жирність шкіри, звужує пори; яєчний жовток прискорює загоєння шкіри після прищів; зелений чай заспокоює проблемні місця, знімає запалення; мед - відмінне антибактеріальну і антисептичний засіб.
Однак багато засобів проти прищів на обличчі можуть не виправдати очікування. Роблячи маски за народними рецептами, краще попередньо розпарювати шкіру, щоб речовини глибше проникали в дерму. Купуючи засоби в аптеці, звертайте увагу на склад. І важливо пам'ятати, що перші результати варто шукати тільки через два тижні після початку застосування будь-якого засобу. Якщо результату немає - сміливо вибирайте інший крем, мазь або гель. Експериментуйте, адже тільки так можна знайти по-справжньому ефективне і якісно засіб від прищів, що підходить саме вам.