Як одягнутися на співбесіду дівчині, жінці
Збираючись на співбесіду, звичайно ж, хочеться створити такий образ, який допоможе зробити сприятливе враження на майбутнього роботодавця. І в цьому питанні потрібно не тільки дотримуватися законів стилю, але і розуміти психологію - щоб ваш одяг розповідала про вас наймачам не менше красномовно, ніж ваше резюме.
Як одягнутися на співбесіду жінці - розповість сайт ilady.kharkiv.ua.
Основні правила підбору одягу для співбесіди
Звичайно ж, ви напевно розумієте, що оптимальний стиль одягу для першої зустрічі з вашими потенційними роботодавцями - діловий, офісний. Базові речі цього стилю - це класичні брюки, спідниці-олівці і прямі спідниці, жіночі жакети, сорочки, блузки, водолазки. Базова колірна гамма тут - ахроматична (тобто в діапазоні від білого до чорного). Діловий стиль хороший тим, що вищеописані предмети одягу дуже легко комбінувати між собою, отримуючи цілком доречні і носибельние образи.
Але образ повинен не просто відповідати діловому дрес-коду - адже, щоб «зустріч по одягу» відбулася зі сприятливим для вас результатом, слід знати деякі психологічні тонкощі. наприклад:
- Не варто одягатися більш дорого і нарядно, ніж прийнято в тій компанії або організації, де ви хочете працювати.
Особливо якщо ви собеседуетесь нема на керівну посаду. Так як зазвичай це сприймається як недоречні «понти». Зрозуміло, що не завжди здобувач знає прийнятий в компанії стиль і, тим більше, середньостатистичну вартість одягу співробітників, але зазвичай про це можна здогадатися - за загальним профілем діяльності фірми, за пропонованим рівнем зарплати ...
- Яскраві, контрастні поєднання кольорів в образі сприймаються як претензія на активну позицію.
Якщо ви проходите співбесіду на вакансію, де це дійсно потрібно (наприклад, організатор заходів, керівник, «продажник» і т.д.), то використовуйте контрасти в одязі. Якщо ж у вашій роботі буде важливо бути хорошим підлеглим, відповідальним рядовим співробітником - то краще вибирайте приглушені, пастельні або темні кольори.
- Велика кількість деталей сильно відволікає від самої людини.
Так що відмовтеся від строкатих принтів і декору (особливо у верхній частині способу - так як привертати увагу має ваше обличчя, а не візерунок на блузці), а також помітною біжутерії і вигадливих прикрас. Однак можна використовувати цей психологічний фокус і в вашу користь - якщо ви не впевнені в своїх силах і хотіли б привернути увагу роботодавця чим-небудь ще, крім вашої мови і резюме, - то одягніться цікавіше, внесіть в образ «смачні» деталі ... В кінці решт, якщо у вас справді не бездоганне для даної вакансії резюме, але вас запам'ятають і візьмуть на цю роботу як «он ту дівчину з цікавою брошкою» - то чому б і ні!
- Елементи сексуальності в образі додадуть вам «балів», якщо співбесіду приймає чоловік. Але якщо вам доведеться спілкуватися з жінкою, то цей момент, на жаль, знизить ваш рейтинг в її очах.
Так що якщо ви точно знаєте, що вам належить розмова з представником чоловічої статі - то можете одягнутися в вузький «олівець» з розрізом, каблуки і облягаючий сорочку. Все-таки будь-який чоловік, навіть дуже культурний і адекватний, підсвідомо краще буде ставитися до здобувачці, яка залучає його як жінка. А ось жінка підсвідомо побачить в привабливою кандидатку на вакансію конкурентку - навіть якщо про реальну робочої конкуренції і мови не може йти. Тобто, якщо підлога керівника або ейчар-менеджера вам заздалегідь не відомий, то краще взагалі не грайте цю карту, щоб не прогадати - і одягайтеся суворіше і скромніше.
- На яку б посаду ви не претендували, одяг повинен справляти враження акуратності, строгості і чистоти.
Відмовтеся від мнуться тканин (навіть якщо це натуральний льон), а також від «кошлатих» і пухнастих фактур - в'язки, мохеру, хутра тощо Не варто надягати одяг з оборками, великою кількістю мережива, вишивки та іншого декору - це виглядає легковажно або навіть інфантильно. І звичайно, ніяких дірявих джинсів, потертих курток, «розтягнутих» светрів-оверсайз і інших вільностей!
- Можете використовувати кольори й колірні поєднання, які стереотипно асоціюються з тією чи іншою професією.
Наприклад, якщо ви лікар або медсестра, лаборант або науковий співробітник - надягайте «білий верх»: навіть якщо справжній білий халат вам доведеться надіти не раніше, ніж ви отримаєте цю роботу.
У що одягатися в залежності від посади, на яку ви претендуєте
Співбесіда - це ще не робота, а лише знайомство з майбутніми роботодавцями. Тому немає необхідності одягатися в точності так, як ви будете згодом одягатися на нову роботу - особливо якщо ця робота буде пов'язана з носінням уніформи, робочого одягу або дотриманням суворого корпоративного дрес-коду. Але певну спрямованість в стилі одягу слід все-таки витримати. Як одягатися на співбесіду на ту чи іншу посаду, підкаже сайт 6tu4ka.ru.
Якщо вам потрібно пройти співбесіду на керівну посаду
Рішення тут має бути однозначно на користь ділового стилю. Кольорову гаму вибирайте чорно-сіро-білу, і можете додавати деякі яскраві кольори - червоний, винний, синій. Пастельні відтінки і велика кількість сірого тут не дуже доречні, так як ці кольори не асоціюються з лідерством (навіть якщо за вікном весна або літо). До речі, не забудьте про каблуках - впевнена, чітка, «стукатися» хода, яка виходить завдяки класичним туфлям, дуже підкреслює цілеспрямованість і активність.
Надягати штани або спідницю? З одного боку, це не принципово. З іншого - штани на жінці у багатьох людей до сих пір асоціюються з таким собі «чоловічим началом», «чоловічими» якостями - і якщо кандидатка в керівники наділу брюки, то це може бути лічено як ознака рішучості, строгості, готовності до активних дій і т . Д.
Образ для співбесіди на творчу вакансію
Одягатися на таке співбесіду, звичайно, можна не в діловий костюм. Але все-таки не варто приходити з ніг до голови в неформальних, епатажних або зовсім молодіжних по стилю речі. Абсолютно слушне і універсальний образ - джинси і кольорова блузка або сорочка. Восени або взимку «верхом» може бути кольоровий (але не кричущо-строкатий) джемпер або светр.
Також можна прийти в сукні або спідниці і блузці. Оптимальна довжина - до середини коліна. Принтів краще уникати, але колірна гамма образу може бути хроматичної (тобто не чорно-білої).
Що надіти, якщо збираєтеся працювати з дітьми?
Тут варто розуміти, що образ повинен бути не страхітливо-строгим, але при цьому, звичайно, не екстравагантним. Секрет в тому, що жінка, яка планує працювати з дітьми, повинна уособлювати образ матері - тому що підсвідомість більшості людей накладає архетип жінки-матері на будь-яку даму, яка має справу з дітлахами: вчительку, виховательку, керівницю дитячого гуртка і т.д.
Отже, для співбесіди ваше завдання - м'який, жіночний, але при цьому ні в якому разі не сексуалізірованние образ. Наприклад: спідниця-трапеція трохи нижче коліна з квітковим принтом, світла блузка, жакет або навіть кардиган. Взуття - класичні човники на невисокому каблуці, або навіть балетки (але не «агресивна» висока шпилька, і не взуття унісекс).
Якщо ви проходите співбесіду на вакансію в сфері обслуговування
Робота з людьми (продавець, офіціантка, бариста і т.д.) передбачає привабливий, але досить скромний і лаконічний образ. На співбесіді ви повинні показати, що при мінімумі зовнішнього епатажу ви можете робити приємне враження - без розхлябаності, але і без льодової ділової строгості.
Оптимальний варіант - стиль casual: світла сорочка або топ, класична спідниця або штани. Джинси допустимі, якщо ви заздалегідь знаєте, що співробітники цієї компанії на аналогічних робочих місцях їх носять (наприклад, офіціантки в молодіжному пабі або антікафе можуть ходити в джинсах, а в елегантному ресторані - ні в якому разі).
Взуття - на невеликому каблуці або взагалі без каблука: так як передбачається, що дівчина на подібній роботі повинна буде активно пересуватися, можливо, щось переносити, а високі шпильки на здобувачці можуть справити враження самозамилування на шкоду активності і мобільності. Навесні і влітку можна приходити в балетках, восени і взимку - в чобітках на невеликому стійкому каблуці або плоскій підошві.
Що одягати, якщо ваша майбутня професія буде припускати уніформу?
Це стосується і співробітниць супермаркетів, і стюардес, і медиків, і кухарів, робітниць держслужб, і т.д. У таких випадках буде правильно орієнтуватися на нейтральний, помірний діловий стиль: наприклад, спідниця-олівець, жакет (можна відмінного від спідниці кольору) і світла сорочка.
Одяг для співбесід на робочі спеціальності і вакансії, пов'язані з фізичною працею
Як правило, дівчина на такій роботі носить якусь спецодяг (робочий халат, комбінезон і т.д.), або просто одяг, який не шкода бруднити. Але як одягнутися на співбесіду дівчині? Одягайте просту, зручну, охайний одяг. Ваш вигляд повинен показувати, що ви не «білоручка» - тому підбори і вузькі спідниці, мабуть, недоречні. Зате доречні класичні брюки або джинси, сорочка (може навіть не світла), футболка без принтів або трикотажний джемпер. Взуття - не обов'язково «робоча», але проста і зручна (балетки, черевики по сезону, може навіть кеди).
Ось і всі поради, як одягнутися на співбесіду! Бажаємо успіхів в пошуках нової роботи!