Прищі під пахвами: як від них позбутися?
У цій статті на сайті ilady.kharkiv.ua ми будемо говорити з тобою про таку неприємності, як прищі під пахвами. Ми розповімо тобі не тільки про причини їх появи, а й про те, як боротися з ними медикаментозно і в домашніх умовах.
Прищі під пахвами: причини
Почнемо з найпростіших. До них можна віднести внутрішні переживання і велика кількість регулярних стресових ситуацій. В результаті того, що твій організм і душа відчуває сильне зовнішнє вплив, можуть не тільки прищики з'явитися, але і просто почати свербіти все тіло, будуть випадати волосся, почнуться проблеми з травленням. Всі суто індивідуально, тому не можна стовідсотково відповісти, як відреагує на стрес (причому будь-який) саме твій організм. По-друге, досить часто прищики можуть виникати через негативного зовнішнього впливу. Наприклад, через порізи під час гоління, неправильно підібраному дезодорант або бальзам, лосьйон, молочко після душу або гоління, а також синтетичному одязі. Також великий прищ під пахвою може з'явитися через сильного забруднення пір. Наприклад, з певних причин ти проводиш цілий день без душа. Пори розкриваються, щоб виділяти піт і охолоджувати тіло. Вся пил, яка витає в повітрі, природно осідає під пахвами і не тільки. До того ж на тобі може бути занадто тісний маєчка або кофточка, яка треться і додає ніжній шкірі роздратування. У такій ситуації найчастіше утворюються маленькі прищики, навіть, якщо ввечері ти добре потрешь себе мочалкою.
Невеликі прищі під пахвами можуть з'являтися через неправильного догляду за шкірою
А тепер про більш серйозні причини. Запалення потовиводящіх проток здатне викликати появу прищиків. Воно може виникнути через застуди або через косметичних засобів, одягу. Гнійні прищі під пахвами: гідраденіт або фурункульоз, через якого прищики можуть то проходити, то з'являтися знову. Загальне ослаблення організму і зниження імунітету теж може стати причиною виникнення прищиків під пахвами і в інших найбільш вразливих частинах тіла.
Звичайно, найкраще визначитися з причиною за допомогою фахівця. Адже хороший лікар відразу побачить алергія це чи щось серйозніше. До того ж багато що залежить від типу і чутливості шкіри. У одних навіть простудні прищики ледве помітні, а в інших вони великі, численні і протікають з бурхливим запаленням. Тому 6tu4ka.ru. радить все ж звернутися до дерматолога, перш ніж ти почнеш експериментувати зі своїм здоров'ям.
Прищі під пахвами: лікування
По-перше, ні в якому разі не можна тиснути прищики, які виникають під пахвами. Адже від того, що ти будеш тиснути прищик, сам гній лише буде розтікатися під шкірою, утворюючи нові вогнища. А це загрожує сильним запаленням, занесенням інфекції та розвитком більш серйозного захворювання (нейроинфекция, зараження крові).
В першу чергу потрібно вирішити питання з імунною системою. Якщо ти недавно перехворіла або з якихось інших причин знаєш, що в даний період захисні функції організму практично на нулі, тоді варто зайнятися своїм імунітетом. Для відновлення оборони організму слід негайно включити в свій раціон свіжі фрукти і сирі овочі. Відмовитися від смаженого, гострого, копченого і соленого. Загалом, їсти тільки відварне, тушковане або запечене. Також можна пропити курс полівітамінів. І не забудь про те, що шкідливі звички істотно руйнують імунітет і захист організму, тому і з ними краще зав'язати. Можна впливати на прищики і за допомогою антибіотиків, а також різних мазей: Діфферін, Контрактубекс, Зінеріт, мазь Вишневського. Також можна акуратно підсушувати прищики йодом або, якщо тебе турбує зайва пітливість, можна звернутися до лікаря з проханням: прописати препарати, які містять регулюють пітливість компоненти.
З'явилися прищі під пахвами: лікування народними засобами
А тепер поговоримо про засоби, за допомогою яких ти зможеш самостійно в домашніх умовах прискорити процес «одужання» своїх пахв.
- За допомогою цього рецепта можна прекрасно зняти роздратування і підсушити прищики, завдяки чому вони швидше пройдуть. Змішай один білок курячого яйця з трьома краплями йоду і сто грамами горілки. Добре перемішати. Отриману суміш наноси на пахви і чекай повного висихання. Після чого її потрібно змити теплою водою. Застосовувати цей розчин потрібно кілька разів на день, але можна і частіше. Також це засіб підходить і для лікування прищів на інших частинах тіла.
- Також впоратися із запаленням можна і за допомогою листя селери, лопуха або алое. З них робиться кашка і прикладається до запаленого місця у вигляді компресів.
- Не менш швидко допомагають полегшити страждання, якщо прищ під пахвою болить, і настої з різних трав: шавлії, ромашки, календули, лопуха, кори дуба, звіробою, фенхелю, кульбаби і м'ята перцевої. Ти можеш робити настої з якоїсь однієї трави або змішувати декілька трав одночасно. Настоєм (виключно холодним) слід протирати сухі, вимиті пахви кілька разів на день або частіше. Змивати не потрібно.
Сподіваємося, що наша стаття допомогла тобі розібратися, чому прищі виникають під пахвами і як з ними боротися. І не забувай, що особиста гігієна краще «ліки» від багатьох проблем зі шкірою.
Бруслик Марія - спеціально для сайту ilady.kharkiv.ua