Перекис водню від прищів на обличчі - чи допомагає, як застосовувати
ilady.kharkiv.ua в курсі, що багато хто використовує перекис, якщо схопився прищ. Причому незважаючи на велику кількість інших способів впоратися з висипаннями на шкірі. Сьогодні говоримо про те, чи допомагає перекис водню від прищів, і чи не шкідливо такий засіб.
Чому саме перекис?
Зазвичай пероксид водню використовують при пошкодженнях на шкірі, так як він дозволяє очистити рану від забруднень, крові, гнійних елементів. В цілому допомагає продезінфікувати ранку. Не можна сказати, що пероксид водню має саме стерилізують властивостями, але він допомагає зменшити число мікроорганізмів у багато разів.
Речовина саме по собі досить нестабільний. Коли воно потрапляє на рану, то це вже не пероксид водню, а вода і активний кисень. Зовні це проявляється в сильному піноутворенні. За рахунок цього з рани і з поверхні шкіри видаляються механічні забруднення.
Чи можна протирати обличчя?
Категорично не можна використовувати перекис водню для протирання шкіри обличчя від прищів. Навіть якщо це одно- або тривідсотковий розчин. Пероксид водню може спалити шкіру, а не тільки прищ.
Ось чому перш ніж наносити засіб на обличчя, намагаючись таким чином вивести прищ, проведи невеликий експеримент. Звичайно, при бажанні. Візьми ватний диск і змочи його в пероксид водню. Потримай в руках пару хвилин. На шкірі з'являться білі плями, і вони не пройдуть швидко. Якщо протирати обличчя, то ти можеш побачити те ж саме. У гіршому випадку розвинеться некроз.
Для того щоб уникнути сумних наслідків, перекис водню в чистому вигляді від прищів може використовуватися тільки тоді, коли ти розкрила його. Звичайно, видавлювати прищ не варто, але якщо ти вже це зробила, то ранку, що утворилася обов'язково треба очистити. Також фурункул може «дозріти» і прорватися мимовільно.
Обробити перекисом водню не просто можна, а й потрібно, так як засіб допоможе зупинити кровотечу. Запобігти проникненню всередину мікроорганізмів, змити залишки гною.
Як використовувати перекис?
Візьми ватяну паличку і змочи її рясно в розчині.
Кілька разів притискай безпосередньо прищ цією паличкою. Потрібно зробити не один раз, тому що варто домогтися зупинки кровотечі і гноеотделенія.
Якщо потрібно, міняй паличку.
Таким чином перекис водню застосовується від прищів одноразово. Не варто впливати на запалення і навколишні його тканини (а 6tu4ka.ru впевнена, що без порушення здорових тканин точно не обходиться, як не старайся діяти тільки на висипання) занадто довго, щоб не пошкодити здорові клітини.
Якщо на шкірі висипання
Якщо скочив не один прищ, а кілька, протирати обличчя можна, але робити це треба правильно. Для цього аптечну перекис розбавляють чистою водою в десятикратному обсязі.
Але і це не означає, що можна протирати так особа багато разів. Не більше 2 днів, 1-2 рази на добу. Вважається, що кожен прищ значно зменшиться, підсохне. Однак метод допомагає не завжди. Висипання можуть залишитися. Тоді варто пошукати, в чому їх причина, подивитися, які процеси в організмі впливають на таку реакцію твоєї шкіри.
У складі інших засобів
І все ж рідко хто використовує перекис водню для обличчя від прищів в чистому вигляді. Для того щоб згладити побічні ефекти, такі як плями і опіки на шкірі, додають пероксид водню в звичний тонік. Якщо у флакончику - 50 мл, то тоді не більше 5 крапельок розчину. Особа потрібно протирати пару раз в 7 днів.
Іноді антисептичну дію підсилюють дріжджами. Вони пом'якшують подразнюючу дію перекису на шкіру, здорову, навколишнє сам прищ.
Пару столових ложок сухих дріжджів (неважливо, яких, допомагає зазвичай все: від пивних до хлібопекарських) беруть. Розводять в розчині пероксиду водню. Точково накладають на кожен прищ, при цьому роблять 3 шари. Наносять по черзі. Чекають, коли висохне попередній шар, тільки потім накладають наступний. Коли завдано заключний «штрих», чекають ще п'ять хвилинок і змивають теплою простий проточною водою.
Маска проти прищів
Щоб пом'якшити дію, яке надає перекис водню проти прищів, її використовують разом з медом, соком алое. Кожного з цих компонентів треба взяти по великій ложці. Все як слід розмішується між собою. Слідом - пара крапельок йоду, перекису водню. Для того щоб на здоровій шкірі не з'явилися плями, наносять локально: тільки туди, де є висипання. Тримати можна довше за рахунок пом'якшуючих компонентів - десь чверть години. Після змивають.
Проти сильно запалених прищів
В цьому випадку рекомендують спробувати локальні масочку з стрептоцид. Беруть чайну ложку подрібнених таблеток стрептоциду, стільки ж - присипки для дітей, замішують пероксидом водню, поки консистенція не стане нагадувати рідку кашку. Ще раз повторимося: наносити строго на запалені ділянки. Потім ватним диском видаляють. Маску не можна робити частіше, ніж раз на тиждень.
Всі, хто так чи інакше використав пероксид, знають, що речовина має освітлюючим ефектом. Тому деякі навіть намагаються з його допомогою виводити плями, що залишаються на шкірі після висипань. Якщо і робити таке, то потрібно бути дуже акуратними, тому що високий ризик спалити шкіру.
Що краще використовувати від плям?
Сліди від прищів можна поступово освітлювати за допомогою такої маски. У рівних частках потрібно взяти бадягу, глину. Капнути 3-5 крапель перекису. Змушують кип'яченою водою. Використовують на ніч, не більше пари раз в 7 днів.
Побічні ефекти
Коли ти плануєш використовувати перекис на шкірі обличчя, ні в якому разі не забувай, що можуть виникати побічні шкірні реакції. Шкіра може лущитися, стати сухою, почервоніти, ти можеш відчувати поколювання, печіння або пощипування, у деяких будь розвивається алергія.
Також тобі не варто використовувати перекис ні в якому вигляді, якщо шкіра чутлива.
Ось і вся інформація. Скажи, а ти завдаєш перекис якщо схопився прищ, або використовуєш інші методи?