Як звузити пори на обличчі в домашніх умовах
Розширені пори - це дуже часта і поширена проблема безлічі жінок.
Причому цей недолік може торкнутися і зовсім молоденьких дівчат в період статевого дозрівання, і вже дорослих жінок, коли, здавалося б, гормональні сплески вже позаду.
Пори - це той унікальний каналец шкіри обличчя, через який виділяється волога, шкірне сало і за допомогою якого шкіра «дихає». Отже, вони завжди відкриті, але інша справа, коли вони розширюються, і зовнішній вигляд ставати просто неестетичним. Шкіра стає схожою на кірку апельсина і дуже часто ця проблема супроводжується підвищеним салоотделением, а в такій сприятливому середовищі нескладно з'явитися і запальних реакцій.
Тому, розширені пори на обличчі - це вірний шлях до закупореній шкірі, закриті комедони і появі прищів і вугрової висипки. Адже до таких розмірів розтягнута пора обов'язково притягне до себе жир і забруднення, створюючи сприятливе середовище для розвитку чорних крапок.
Причини виникнення розширених пор
- Найперша і сама банальна причина - це використання невідповідної декоративної косметики. І не завжди справа стосується неякісної продукції. Навіть сама знаменита косметика, що не підходить по типу шкіри, може зіпсувати початкове її стан. Золоте правило, використовувати тільки спеціально підібрану під індивідуальні особливості шкіри косметику, має завжди враховуватися. А також занадто часте використання декоративних і маскувальних засобів може істотно зіпсувати шкіру.
- Не варто й говорити, що макіяж треба змивати обов'язково, ні за яких обставин не варто лягати спати з тональним засобом на обличчі. Вночі пори розкриваються, активно беру участь в шкірному «диханні». Чи варто порам давати «насититися» щільним шаром тонального засобу?
- Як правило, розширені пори - це супутник жирної або комбінованої шкіри, і тут, головне, належний догляд. Практично неможливо впоратися з причиною генетичної особливості типу шкіри. Можливо лише неухильно дотримуватися всіх правил догляду, щоб ситуація не погіршувалася.
- Гормональний сплеск в юнацькому віці. Тут також, майже нічого не поробиш. Тільки лише, правильно доглядати за шкірою.
- Шкідливі звички. Куріння і алкоголь дуже згубно впливають на стан шкіри, стінки судин стоншуються, шкіра буквально «висушується». А пори стають і зовсім розпухлими, розкритими і малопривабливими.
- Неправильне харчування з великою кількістю вуглеводів, як наслідок, порушення функцій травного тракту. Шкіра - це дзеркало всього організму, і при порушеннях багатьох систем шкіра також страждає. Це стосується і імунних патологій і порушень з боку нервової системи.
- На жаль, гормональні відхилення можуть трапитися і не тільки в юності, а й протягом усього життя. Тому розширені пори можуть бути результатом порушення ендокринної системи організму.
- Також процес перебування на сонці, тривалий, без засобів захисту, здатний дуже сильно розширити пори. Це можливо і під час відвідування солярію. Справа в тому, що шкіра не здатна витримувати такі великі навантаження. Стимуляція вироблення колагену зменшується, шкіра швидше зневоднюється. Порушується функція сальних залоз. І якщо після активного засмаги шкіра і виглядає набагато краще, то це зовсім ненадовго. Насправді, ультрафіолет - це не те, що потрібно і корисно шкірі.
Як звузити пори на обличчі, салонні процедури
Косметичні процедури, для поліпшення рельєфу шкіри і звуження пор, звичайно ж, дуже ефективні.
{ad1}Це може бути кислотний пілінг, і більш щадний пілінг, званий ензимним.
Микродермабразия, особлива процедура, подібна пілінгу, за допомогою спеціального апарату.
Плазмоліфтінг, дарсонваль для особи, кріотерапія, і це не весь перелік послуг, які доступні в салонах.
Мінусом всіх цих процедур є те, що не завжди вони бувають повністю безпечні для шкіри. Не всі люди задоволені отриманим результатом. Адже і після таких процедур дуже важливо дотримуватися особливого догляду, не бувати на сонці і так далі.
Та й вартість подібних процедур не завжди приємна і доступна.
Як звузити пори в домашніх умовах
Домашні маски і тоніки, скраби і найніжніші пілінги допоможуть привести пори в порядок, і, можливо, результат їх не такий швидкий. Але, безумовно він більш стійкий і безпечний.
- Квітки липи, заварені в гарячій воді, потрібно розігріти до утворення більш-менш однорідної маси. Після того, як вариво охолоне, його наносять товстим шаром на шкіру обличчя. Після 20 хв дану маску знімають і вмиваються прохолодною водою. На півсклянки окропу - 1 стол. ложка квіток.
- Існує більш складна маска, звужує пори на обличчі, з мигдалю на відварі трав. Потрібно зібрати суміш з таких трав: липа, сосна, ромашка і бузина. Все в рівних пропорціях доводитися до кипіння. І на 50 мл такого відвару доводитися стіл ложка меленого мигдалю, стіл ложка борошна і трохи меду.
Маска тримається на обличчі 30 хв. Ефект - приголомшливий. Крім звужує дії, склад надзвичайно живить шкіру і насичує її вітамінами.
- Відмінні замінники кислотних пілінгів - це нанесення на шкіру фрукти. Підійде і сік лимона, і полуниця, і виноград.
- Біла глина - головний помічник при догляді за розширеними порами. Глину можна застосовувати не тільки білу, але і будь-яку іншу. Каолін - це класика.
Можна змішати білу глину до утворення кашки зі звичайною водою. А можна і з різними відварами трав. Також можна додати краплю ефірного масла лимона, мандарина, гвоздики, фенхелю, кедра і ялини.
- Замість салонного кріомассажа можна використовувати заморожені кубики льоду. Ця процедура дає відмінні результати, але не варто забувати і про протипоказання. Людям з близько розташованої судинної сіткою протирання кубиком льоду протипоказано, як і умивання крижаною водою.
Також, при проведенні домашніх процедур, варто пам'ятати про те. Що багато компонентів можуть викликати алергію. І перед нанесенням нової маски варто провести пробу.