Як лікувати екзему
У цій частині статті ми наведемо, на наш розсуд, найпопулярніші і ефективні способи позбавлення від екземи, відомі народній медицині і косметології.
Але як би там не було, виявлення у себе ряду описаних симптомів вимагає консультації лікаря, і спільно прийнятого рішення щодо оптимальних методів лікування.
Як лікувати екзему в домашніх умовах
-
Рецепт 1. Сік і м'якоть свіжих овочів.
Сік картоплі або капусти добре зарекомендували себе в лікуванні екземи. Для цього очищений сиру картоплю дуже дрібно натирають і за допомогою марлі прикладають до уражених ділянок шкіри. Оновлювати компрес слід настільки часто, наскільки це можливо (оптимально - кожні 2-3 години).
Справа в тому, що картопляний сік ефективний лише в перші 10-15 хвилин застосування. Якщо ж прикладати картопляну масу Вам не надається зручним, можна протирати шкіру свіжим соком, який, до речі, вживають і всередину для посилення ефекту (по півсклянки на день за півгодини до їди).
Добре діє проти екземи і маска, приготовлена з картопляної маси і натурального меду в співвідношенні 2: 1. Ще одне важливе зауваження - для лікування картоплею необхідно використовувати продукт з липня по грудень (в інші місяці існує ризик накопичення в картоплі значної кількості шкідливих речовин).
{ad1}Білокачанна листя свіжої капусти, що володіють потужними протизапальними і ранозагоювальні властивості, - також лідери домашнього лікування екземи. Тут діє ті ж правила, що і при лікуванні картоплею: лист або сік повинен бути свіжим, а частота зміни компресу - інтенсивної.
Якщо шкіра не відрізняється підвищеною чутливістю, капустяний сік часом рекомендують розбавляти оцтом.
-
Рецепт 2. Як лікувати екзему за допомогою масла
Рослинні масла, збагаченими ефірної складової, також можуть стати вірним помічником в боротьбі з екземою.
В якості основи для цієї мети підійдуть масла волоського горіха, зародків пшениці, лляне масло, олія календули, кунжуту або шипшини.
З ефірних масел ефективні протизапальні масла чайного дерева і лимона, антисептичні лаванди і м'яти, а також ефірні масла мирра, бергамоту, пачулі, ялиці, іланг-ілангу.
Масла для приготування компресу змішують в такій пропорції: 2 столові ложки масла основи і 4-5 крапель (всього) одного або двох обраних масел.
Масляні компреси ефективні і на ніч, коли рясно змочений в маслі шматочок марлі можна зафіксувати на хворій ділянці шкіри.
-
Рецепт 3. Алое проти екземи.
Що тільки не лікують соком цієї чудодійної рослини! Ось і таке захворювання, як екзема, не має до нього вираженого імунітету.
Схема використання алое в боротьбі з екземою мало чим відрізняється від попередніх рецептів. Свіжим соком цієї рослини протирають уражені ділянки шкіри або накладають на ніч компреси.
Ефективна також і медова маска з алое, в якій рідкий натуральний мед в рівних пропорціях змішують з соком алое. Важливо! Використання меду в народних рецептах допустимо лише в тому випадку, коли достовірно відомо про відсутність алергії на даний продукт!
Ось такі власне, чи не хитрі методи дозволяють швидше позбутися від екземи. але про лікувальну консультації забувати, все-таки, не варто.