Як фарбувати волосся хною
Багато жінок уникають користуватися фарбами для волосся, віддаючи перевагу над ними природні барвники.
Найпопулярнішими і затребуваними з них є хна і басма, ще з античних часів відомі людству. Їх застосовують і в поєднанні один з одним, і поодинці.
Фарбувальні пігменти в цих природних фарбах знаходяться в листі, стеблах і в квітках рослин. Перед тим, як застосовувати їх, перед фарбуванням їх ретельно висушують і подрібнюють в порошок.
Хна в своєму складі містить речовину, що володіє дубильним ефектом. До того ж, воно сприяє зміцненню волосся і надає їм гарний блискучий відтінок.
Регулярно застосовуючи хну, відбувається їх швидке зростання і припиняється випадання. Її застосовують і як ефективний профілактичний засіб проти лупи.
Користуючись хною, в залежності від природного кольору волосся, можна домогтися різних відтінків - від яскравого рудого до темного каштанового.
Застосувавши фарбування хною, мляві і тьмяне волосся набуває живий здоровий блиск. Але як фарбувати волосся хною самостійно? Про це докладно розповість Комора Краси.
Як приготувати хну для фарбування?
Якщо потрібно отримати легкий відтінок і трохи пожвавити волосся, застосовують слабкий розчин хни. Його можна отримати, в гарячій воді розчинивши половинку пакетика.
Потім суміш наносять на вимите вологе волосся. Через 15 - 20 хвилин поїзд потрібно змити водою.
На тривалість фарбування впливає натуральний первісний колір волосся, час фарбування і термін придатності порошку.
Свіжа хна краще впливає на волосся, забезпечуючи високу якість фарбування. Слід врахувати, що світле волосся краще піддаються фарбуванню, і відтінок на них більш помітний.
Зберігати хну в пакеті потрібно в сухому темному місці. Адже якщо вона відволожиться, то порошок буде непридатний для використання.
{ad1}Як фарбувати волосся хною: технологія
Приступаючи до фарбування волосся хною, потрібно підготувати необхідні інструменти і вивчити правила, яких потрібно при цьому дотримуватися.
Як інструменти застосовуються: мисочка з порцеляни або просто емальований; паличка, необхідна для розмішування суміші; плоска пензлик; гребінець з ручкою. Щоб руки не забарвилися, використовують гумові рукавички.
Зазвичай хна розфасовується в пакети вагою по 25 грам.
Вміст пакетика висипається в мисочку і при постійному додаванні гарячої води, ретельно розмішати до однорідності. Температура води не повинна перевищувати 80 ° С.
Далі цю кашку наносять на вологе чисте волосся. При нанесенні слід враховувати, що вода в суміші дуже швидко випаровується, тому її потрібно постійно додавати для збереження потрібної консистенції.
Якщо розчин буде дуже густим, волосся просто не забарвляться.
Щоб уберегти одяг, на плечі необхідно накинути пеньюар або покласти рушник.
Перед тим, як приступити до процесу фарбування, шкіру на голові рекомендується змастити маслом або вазеліном, що буде перешкоджати фарбуванню шкіри голови в яскравий жовтий колір.
Склад потрібно наносити на волосся швидко, щоб він не встиг остаточно охолонути. Адже чим вище його температура, тим швидше і якісніше відбудеться фарбування. Щоб підтримувати високу температуру, можна помістити мисочку з фарбою на «водяну баню».
Фарбування виробляють, розділяючи гребінцем волосся на проділи, використовуючи плоску кисть.
Професійні перукарі радять починати фарбування волосся, відступивши приблизно 3 см від кордону їх зростання. Це пов'язано з тим, що біля коріння волосся більш тонкі і швидше піддаються фарбуванню. Тому його виконувати потрібно в останню чергу, після того, як фарба повністю нанесена на волосся.
При фарбуванні не слід користуватися гребінцем для розподілу фарби по довжині волосся. При цьому методі, фарба буде просто «зчісуються» з волосся, що призведе до їх непрокрашіванію.
Заключний етап фарбування волосся хною
Після того, як робота закінчена, для утеплення голову слід накрити спочатку поліетиленовою плівкою, а потім укутати махровим рушником.
Так як цей фарбувальний склад досить рідкий, під край рушники потрібно підкласти валик. Для того щоб фарба не текла, в неї можна додати сполучна речовина - гліцерин або насіння льону. Деякі для усунення цього, замішують хну на манки.
На закінчення всього, хну змивають водою кімнатної температури, не застосовуючи миючий засіб і кондиціонер.
Для отримання більш темних відтінків волосся застосовують басму. Одну її для фарбування не використовують. Їй користуються для фарбування волосся відразу після застосування хни, коли волосся ще вологі.
Деякі вважають за краще відразу змішувати басму з хною. Метод фарбування таким складом аналогічний фарбуванню хною.