Вазелін для волосся і для шкіри, застосування і протипоказання
Простий вазелін, здавалося б, незамінний, коли потрібно захистити шкіру від холоду, запобігти лущення або пом'якшити тріщинки на шкірі.
Він простий в застосуванні, не має ні кольору, ні запаху, що в даному випадку є плюсом, і займає зовсім небагато місця в косметичці або сумочки.
А для чого ще може стати в нагоді вазелін в домашній косметології?
Саме сьогодні ми поговоримо з вами про те, чи корисний вазелін для волосся і для шкіри. І як правильно використовувати цей засіб, щоб не нашкодити своєму організму.
Трохи про те, як з'явився вазелін
Вазелін був винайдений в другій половині XIX століття, і практично відразу запущений в масштабне виробництво.
Його творець - Роберт Чезбро - для назви отриманого продукту з'єднав два слова «wasser» і «elaion», в перекладі з німецького означають «вода» і «оливкова олія».
І нехай вазелін, який є, як відомо, продуктом нафтохімії, засіб не натуральне, його застосування, часом, показувала дуже корисним.
Застосування вазеліну для догляду за шкірою
Як використовувати вазелін для шкіри? Зрозуміло, наносити його тонким шаром на шкіру, пам'ятаючи про те, що він не пропускає кисень до клітин шкіри.
Саме тому косметичний застосування вазеліну має бути виправданим. І Комора Краси розповість Вам про доцільність його використання.
- Пом'якшення шкіри. Огрубіла і суха шкіра на ліктях або п'ятах - проблема, знайома багатьом з власного досвіду. Тонкий шар вазеліну, нанесений на ніч, дозволить пом'якшити навіть дуже суху шкіру. Варто лише зауважити, що у випадку з огрубілими пяточками не зайвим буде не тільки пом'якшення, але і розпарювання, відлущування і додаткове харчування для шкіри.
- Захист шкіри від зовнішніх факторів. На відміну від косметичних кремів, частки вазеліну не здатні проникати в клітини шкіри. Корисним це може виявитися в холодну погоду або при впливі сильного вітру. Нанесеним дуже тонким шаром на обличчя, вазелін попередить замерзання шкіри, а губи захистить від обвітрювання і тріщин.
- Захист шкіри в побуті. Не зайвим буде скористатися вазеліном і на ділянках з шкірою, що лущиться, пам'ятайте лише про те, що вазелін має бути використаний в мінімальних кількостях. Опіки, тріщини на шкірі, пересихання слизової носа (при алергічних реакціях), псоріаз - ось неповний список застосування вазеліну в побуті.
- Догляд за кутикулою. Чи не хитрий спосіб, за допомогою якого надати акуратність манікюру, примудрялися ще наші бабусі. Адже недоступні їм були професійні засоби для догляду за кутикулою. Для цього невелику кількість вазеліну періодично втирають масажними рухами в область кутикули.
- Вазелін для зняття макіяжу. Вазелін знімає навіть стійкий макіяж, це правда. Але потрапляння вазеліну на слизові очі вкрай небажано, крім того, що залишився на століттях вазелін може спровокувати набряки на ранок. Тому вазелін для зняття макіяжу - засіб не щоденне, але якщо сталося, що нічого іншого під рукою не виявилося ... можна спробувати.
Спосіб застосування вазеліну для догляду за волоссям і віями
- Вазелін для волосся. Здавалося б, вже яку користь вазелін принесе волоссю? Так ні ж, і тут знайшли застосування! Виявляється, волосся привабливо блищать, після покриття їх шаром вазеліну. Комора Краси уникає коментарів, і залишає цей рецепт на ваш справедливий суд.
- Вазелін для росту вій. Говорячи про зняття макіяжу, не можна не згадати, що в старовину вазелін використовували і для активізації росту вій. Чи ефективно це? Цілком можливо, адже розм'якшуючи шкіру зовні, волосках легше пробитися зсередини. Але з огляду на те, що вазелін закупорює пори, спосіб цей не заслуговує похвали з нашого боку.
Вазелін для догляду за ніжною шкірою губ
- Вазелін - скраб для губ. Так, саме так. Уявіть собі, що вазелін здатний не тільки захистити шкіру, але і очистити її. Для цього невелику кількість цукру розчиняють в вазеліні, і отриманим засобом протягом хвилини масажують губи. Результат ніжних, м'яких губ не залишить вас байдужими.
- Декоративний вазелін. Ну і наостанок згадаємо ще про один чудовому властивості вазеліну. Ви згодні, що в зимовий сезон вазелін є гідною альтернативою бальзаму для губ?
Так, змішуючи в невеликих кількостях вазелін і улюблені тіні для повік, можна отримати відтінок бальзаму, що ідеально підходить в тон вашого макіяжу. Просто і зі смаком, як кажуть.
{ad1}