Маски з прополісом
Цілюща сила прополісу не дарма заслужила народне визнання. Косметологія і парфумерія, космецевтика і медицина не обходяться без лікувального екстракту прополісу.
Антисептичні та антимікробні властивості прополісу з успіхом застосовуються в домашніх масках для обличчя та волосся.
Настоянка прополісу активізує регенерацію клітин, допомагає впоратися з прищами, є потужним профілактичним засобом проти грибкових захворювань шкіри.
Систематичне застосування масок з екстрактом прополісу дозволяє надати шкірі м'якість, пружність, повернути природну еластичність і здоровий колір шкіри.
Крім того, настоянка прополісу може бути застосована в догляді за ослабленими волоссям і при їх випаданні. Біологічно активні компоненти прополісу наповнюють волосся життєво необхідними елементами, разом з тим дбайливо очищають поверхню шкірного покриву голови.
Маски з прополісом, які можна приготувати в домашніх умовах
- Рецепт живильної омолоджуючий маски з прополісом для зрілої шкіри.
Прополіс і мед - справжній скарб для збереження жіночої краси на довгі роки. Адже маючи і розгладжуючи шкіру, маски для шкіри на основі продуктів бджільництва наповнюють клітини потужним зарядом корисних речовин.
Але перед застосуванням подібної маски необхідно переконатися у відсутності алергічної реакції. Ну а після можна сміливо переходити до процесу приготування.
1 столову ложку натурального меду нагрівають на водяній бані. В теплий, розплавлений мед, помішуючи, повільно додають 2 чайні ложки бджолиного воску, 1 чайну ложку оливкової олії і ½ розведеною настоянки (10% -ої) прополісу. Розмішаним до однорідної консистенції маску рівним товстим шаром наносять на попередньо очищену шкіру.
{ad1}Маску змивають через 15-20 хвилин теплою водою. При необхідності (в разі відчуття стягнутості шкіри) в завершенні процедури на обличчя наносять легкий зволожуючий крем. Маску застосовують 1 раз в тиждень загальним курсом 6-8 процедур.
- Рецепт маски з прополісом для проблемної шкіри.
Приготування цієї маски займе певний час, адже в даному випадку ми будемо використовувати не настоянку, а безпосередньо прополіс. Для отримання лікувальної маски 1 чайну ложку прополісу заливають 3-ма столовими ложками яблучного оцту.
Приготовану суміш три доби наполягають в темному прохолодному місці до часткового розчинення прополісу. Перед використанням в одержаної маси розтирають 1 яєчний жовток і 1 чайну ложку натурального меду.
Маску наносять рівним шаром на обличчя на 8-12 хвилин, змивають водою кімнатної температури. Процедуру повторюють 1-2 рази на тиждень. Застосування маски можливо тільки при відсутності алергії на продукти бджільництва.
- Рецепт маски з прополісом для проблемної / комбінованої шкіри.
1 столову ложку натурального меду змішують з ½ чайної ложки настоянки прополісу. В цей же час 1 столову ложку білої глини розводять невеликою кількістю прохолодної води.
У розведену до однорідної консистенції глину додають 3 краплі ефірного масла чайного дерева, 2 краплі ефірного масла розмарину, ½ чайної ложки оливкової олії. Приготовану масу змішують з медом і прополісом. Маска наноситься на шкіру на 10-15 хвилин і змивається теплою водою.
Процедуру повторюють не частіше 2-х разів на тиждень.
- Рецепт маски з прополісом для волосся проти лупи.
Зменшити прояв лупи можливо, якщо пройти курс з 30-ти процедур за наступним рецептом.
1 ст. ложку безбарвної хни слід змішати з 1 ст. ложкою ефірного масла звіробою. В отриману масу додати ½ ч. Ложки настоянки прополісу і 2 столові ложки сухої молочної сироватки. Ретельно перемішати до однорідної консистенції.
Маску з прополісом ретельно втираємо в коріння волосся і залишаємо на 20-30 хвилин. Процедуру повторюють перед кожним миттям голови, але не частіше 3-х разів на тиждень.