Лікування судинних зірочок в домашніх умовах
Іноді на шкірі обличчя, ніг і інших ділянках тіла утворюються прожилки синьо-багряного кольору.
Перший час людина не звертає на них уваги, проте, ці павутинки, іменовані в народі «зірочками», є тривожним знаком, на який слід звернути увагу. Що ж робити в такій ситуації? І які народні засоби від судинних зірочок на ногах можуть допомогти швидко і ефективно?
ознаки
За природою виникнення зірочки діляться на капілярні, артеріальні і венозні. Вони бувають лінійними, точковими, павукоподібними і деревоподібними, хоча лікуються однаково.
- Лінійні судинні зірочки, як правило, мають червонуватий колір і з'являються на обличчі - в області щік і носа. Це косметологічне захворювання, яке називається куперозом.
- Сині та червоні деревовидні зірочки зазвичай розташовуються на нижніх кінцівках людини.
- Ще є і паукообразная різновид зірочок, які представляють собою численні збільшені капіляри червоного кольору, що розходяться в різні боки від центральної артерії.
На жіночих ногах нерідко зустрічається поєднання перерахованих типів, при цьому біль відсутній.
Однак в період ПМС можливі больові відчуття і навіть зміна забарвлення на певних ділянках ноги - колір стає більш інтенсивним.
Якщо крім естетичної складової, турбує біль, набряклість і важкість у ногах, значить, необхідно терміново звернутися за допомогою до лікаря.
Чому з'являються судинні зірочки?
Дана проблема частіше турбує представниць жіночої статі, а причин існує декілька:
спадкова схильність. Подібне захворювання може передаватися, особливо по жіночій лінії;
- у вас чутлива і дуже тонка шкіра;
- наявність проблем в роботі нервової системи (часті депресії, стрес);
- зміни в гормональному фоні (під час підліткового віку, вагітності і клімаксу).
Крім того, від проблеми судинних зірочок можуть страждати представники обох статей, якщо:
- є серцево-судинні патології або хронічні захворювання органів травлення;
- присутні проблеми з харчуванням;
- на вас впливають зовнішні фактори навколишнього середовища (спекотне сонце, різкі перепади температур, сильний вітер, мороз). Нерідко з цим захворюванням стикаються працівники гарячих цехів або двірники;
- винуватцем може стати і в неправильний догляд за шкірою. Якщо жінка зловживає такими косметичними процедурами, як пілінг або механічна чистка обличчя, то судини, розташування на обличчі, травмуються, стоншуються і стають уразливі.
Лікування судинних зірочок народними засобами
Оскільки судинні зірочки з'являються як на ногах, так і на обличчі, поговоримо про народні методи лікування в обох випадках.
Якщо шкіра обличчя тонка, до того ж у вас є генетична схильність, існує висока ймовірність появи зірочок на обличчі. Сприяти цьому будуть і сонячні промені, і прогрівання шкіри обличчя, тому як судини від тепла розширюються.
{ad1}Чим частіше відбувається тепле вплив, тим сильніше знижується здатність судин швидко реагувати на нього. З цієї причини процес позбавлення від зірочок повинен бути поступовим, і починати рекомендується саме з тренування судин.
Кубики льоду
Кожен день, вранці, протирайте обличчя і шию кубиком льоду. Для зручності можна загорнути лід в хустку, щоб не травмувати випадково шкіру.
Для заморозки краще використовувати не просто воду, а відвари лікувальних трав (календулу, ромашку, квітки липи і т.п.). Якщо трав немає, підійде звичайний чай (зелений, чорний) - він відмінно тонізує шкіру і судини. Регулярно протираючи шкіру льодом, ви помітите, як зірочки почнуть світлішати.
До речі, даний рецепт не тільки допоможе позбутися від косметичного дефекту, але й посприяє поліпшенню кровообігу і регенерації клітин шкіри, підвищенню захисних сил епідермісу.
Маски від судинних зірочок з крохмалем
Не менш ефективні в лікуванні захворювання маски для обличчя, в основі яких міститься крохмаль і ягідний сік будь-ягоди - наприклад, журавлини, обліпихи, смородини, полуниці та інших. На столову ложку соку знадобиться чайна ложка крохмалю.
Крохмаль допускається використовувати і в якості основи масок з різними травами. Подрібніть траву ромашки, польового хвоща, календули і кінського каштана і змішайте їх з крохмалем.
Використовуйте трохи крохмалю, щоб вийшла маска стійкої консистенції. В якості заміни крохмалю підійде картоплю, натерту на дрібній тертці. Маска наноситься на чверть години.
трав'яні ванни
Що стосується лікування судинних зірочок на ногах, то ванни з трав дозволять впоратися навіть із запущеним випадком.
Візьміть половину квіток ромашки (тільки сухих) і стільки ж календули, далі залийте все окропом і настоюйте деякий час. Потім процідіть відвар, перелийте його в тазик, додайте теплу воду і опустіть в нього ноги.
При охолодженні води доливайте знову теплу воду. Також можна змочити в даному настої невеликий рушник і додатково протирати їм проблемні ділянки.
Ванночка з корою дуба
Замініть календулу корою дуба і настоюйте її разом з ромашкою, після чого занурте ноги в отриманий відвар.
Повторюйте цю процедуру щодня протягом 7 днів і судинні зірочки НЕ будуть доставляти вам незручності.
Яблучний оцет
Ще один (і дуже популярний) народний рецепт полягає в використанні яблучного оцту від судинних зірочок. Однак діяти потрібно обережно, не перевищуючи 5-процентного вмісту кислоти.
Змочіть оцтом марлеву ганчірочку, складену в декілька шарів або рушник, а потім протріть нею свої ніжки.
Дана процедура повторюється кілька разів в день протягом трьох-чотирьох тижнів. Ті, хто вже випробував рецепт на собі, вважають його одним з найбільш ефективних.
Але використовувати яблучний оцет для лікування судинних зірочок на обличчі заборонено - це занадто небезпечно, тому як шкіра обличчя більш чутлива.
Хвойні ванни
І останнє народний засіб - хвоя, яка підійде і для лікування захворювання на обличчі.
У літр води додайте дві склянки хвої (свіжої) і прокип'ятіть протягом 10 хвилин.
Далі необхідно процідити відвар, додати в нього трохи ромашкового відвару і занурити ноги в готове засіб. Тільки майте на увазі, що відвар повинен бути не гарячим, а теплим.
Відведіть на процедуру 30 хвилин і проводите її регулярно.
профілактика
- Якщо вам не хочеться зіткнутися з даним захворюванням, відмовтеся від обтягуючих брюк і високих каблуків (або хоча б носите їх рідше).
- Не зловживайте засмагою, солярієм, а також походами в баню і сауну.
- Намагайтеся не приймати гарячу ванну, краще скористайтеся душем.
- Проявіть увагу і до свого тіла, підтримуйте нормальну вагу і перестаньте вживати жирну, мариновану, смажену і занадто солону їжу.
- Пам'ятайте, несприятливо позначаються на здоров'ї великі фізичні навантаження - уникайте їх.
- І кидайте курити, якщо у вас є ця шкідлива звичка.
- Якщо ваша робота передбачає часте перебування в сидячому положенні, тоді протягом робочого дня робіть невеликі перерви і виконуйте нескладні вправи для ніг.
- Корисні будуть також і щоденні піші прогулянки.
- А ще кожен вечір рекомендується лягати на диван або іншу відповідну поверхню і піднімати ноги вище голови на 20-30 хвилин - так відбувається відтік крові.
Бережіть свої ноги і вчасно звертайтеся за допомогою до фахівців.