Лікування розацеа
Лікування хвороби розацеа повністю залежить від чинників, що призвели до його появи. Так як їх досить багато, то і методи лікування різноманітні.
Всі препарати, що використовуються для лікування, діляться на дві групи.
Одні сприяють зменшенню зовнішніх ознак прояви хвороби, а інші - спрямовані на лікування супутніх захворювань.
Найпоширеніші і найбільш ефективні медичні препарати - це антибіотики групи тетрацикліну. Відмінно зарекомендувало себе і застосування трихопола, який поряд з протизапальною дією надає протинабряковий ефект, знищуючи кліща і більшість відомих бактерій.
Для зовнішнього застосування використовують кошти, які можна придбати в аптеці в готовому вигляді або виготовити за рецептом лікаря. Відмінного результату можна досягти, використовуючи склади, в які входить метронідозол. Це - Скинорен - гель, Розекс і багато інших.
Використання при лікуванні даних препаратів призводить до зняття запальних процесів і зменшення кількості висипань на шкірі. Приймати ліки необхідно регулярно, пройшовши повний курс лікування. В іншому випадку, симптоми можуть поновитися.
Якщо на шкірі спостерігається велике число розширених судин у вигляді зірочок, хворим призначають вітамінні препарати, які зміцнюють стінки судин. Добре зарекомендувало себе такий засіб як аскорутин.
Якщо хвороба супроводжується свербінням або сильним печінням шкіри, призначають ліки проти алергії, наприклад, тавегіл або супрастин. Для зняття нервової напруги хворим призначають заспокійливі засоби.
Позитивного результату дозволяє добитися використання пустирника або валеріани.
Щоб зменшити судинні зірочки, багато страждають розацеа вдаються до фізіотерапевтичних процедур, найбільш ефективним з яких є використання лазера. Цей метод відмінно вирівнює поверхню шкіри, однак є досить дорогим, тому багатьом хворим доводиться звертатися до народної медицини і використовувати гомеопатичні засоби в домашніх умовах.
{ad1}При регулярному використанні таких засобів можна добитися відмінних результатів.
Лікування розацеа в домашніх умовах
- Найбільш поширеним способом боротьби з хворобою є примочки, для яких використовують охолоджені відвари журавлини, календули, ромашки, череди і інших подібних рослин. Відваром просочують серветку або марлю, складену в декілька шарів, яку накладають на обличчя не менше ніж на три години щодня.
- Відмінного ефекту можна домогтися, використовуючи пов'язки, які просочують соком журавлини. Цю пов'язку прикладають до обличчя і зверху утеплюють шаром вати. Час проведення процедури - одна година. При першому використанні найкраще сік журавлини розвести водою в пропорції 1: 3, щоб подивитися на реакцію шкіри. При відсутності подразнень, її поступово доводять до стовідсоткової концентрації.
- Для лікування розацеа використовують маски, які слід робити кожен день. В якості компонентів застосовують вівсяні пластівці, перемелені в муку або свіжий кефір.
- Хворим розацеа слід переглянути свій раціон харчування і дотримуватися дієти. Смажену, гостру, копчену їжу, алкоголь, каву і міцний чай, цитрусові і прянощі вживати не рекомендується. Гідне місце в меню повинні зайняти: нежирне м'ясо, сир, овочі, приготовані на пару. Припустимо вживання моркви, капусти, квасолі, огірків, яблук. Якщо хвороба набула важку форму, рекомендується лікувальне голодування.
Для страждають розацеа велике значення має правильний вибір косметичних засобів по догляду за шкірою. Також необхідно піклуватися про особу і не піддавати його впливу вітру, сонця або снігу.
У літній період на шкіру необхідно наносити сонцезахисний крем з високим рівнем захисту і не виходити з дому без крислатому капелюхи або парасольки.
Сауна та солярій повинні перебувати під суворим забороною. Що стосується косметики, то вона повинна бути м'якою і делікатної. Найкраще, якщо її склад буде збагачений екстрактами ромашки, грейпфрута або огірка. Вона не повинна містити спирту і бути проти алергенної. Щоб посилити лікувальний ефект, в декоративну косметику додають димексид, який можна придбати в найближчій аптеці.
профілактика розацеа
Будь-які профілактичні заходи повинні бути спрямовані на усунення причин, що призводять до виникнення розацеа на обличчі.
Жінкам, які мають світлою чутливою шкірою, схильної до почервоніння, рекомендується піклуватися про неї і не піддавати впливу сонячних променів і холодного вітру.
Людям, що знаходяться в групі ризику, необхідно переглянути свій раціон, виключивши з нього алкоголь, гостру їжу і гарячу каву.
Для догляду за шкірою обличчя необхідно користуватися тільки якісною косметикою і приймати тільки ті лікарські препарати, які призначаються лікарем.