Все буде гладенько: гід з лазерної епіляції
Якщо вам подобається гладка шкіра, але ви втомилися витрачати багато часу на видалення волосся, пропонуємо вам, не чекаючи літа, вирішити питання радикальним чином, адже лазерна епіляція дозволяє отримати якісний результат. iLady розповідає про три популярні види епіляції: лазерну, фото та елос. Почнемо з лазерної епіляції.
Принцип лазерної епіляції
Якщо розбиратися в принципах роботи апаратів для лазерної епіляції, то важливо зрозуміти, що сам лазер являє собою не пропалюючий червоний промінь із фентезі-фільмів, а концентрований прямий промінь, який впливає на волосяний фолікул. Спрямоване світло проходить волоссям і нагріває клітини, у яких міститься меланін. Цей процес призводить до руйнування волосся. При цьому жодного впливу на шкіру лазер не має, а лише трохи нагріває її під час процедури.
Як відбувається процес
За кілька годин або днів (залежно від апарату) перед процедурою необхідно видалити волосся на оброблюваній зоні за допомогою бритви. Використовувати інші способи депіляції (віск, цукор, епілятор) заборонено, оскільки лазер працює саме з цибулею волосся, що у фазі зростання. Так як у шкірі ще знаходяться і непомітні "сплячі" фолікули, експерти радять робити курс лазерної епіляції. Таким чином вдається досягти максимального впливу на практично кожне волосся.
Вже перед процедурою косметолог підбирає потужність і глибину світлового потоку, враховуючи тип волосся і шкіри. Також існують апарати, які сканують рівень меланіну та вибудовують індивідуальну потужність. Після цього наноситься спеціальний гель-провідник, який наприкінці знімається, а на оброблену зону наноситься заспокійливий крем («Пантенол» та інші).
Плюси
Оброблювана площа менша через те, що використовується одне концентроване джерело світла, зате ефективність вища. І все це без вростання та сильного роздратування. При цьому процедура вважається однією з найболючіших і комфортних у порівнянні з видаленням волосся воском, цукром або епілятором. І період загоєння менший, ніж після фотоепіляції: роздратування, почервоніння зникають через кілька годин.
Мінуси
Більшість клінік використовують такі види лазера, як рубіновий та олександритовий. Вони ефективніші і дозволяють зробити процедуру менш болісною. Однак вони не підходять власницям світлого або рудого волосся, оскільки впливають на меланін у волоссі. Втім, існує такий вид лазера, як неодимовий. Він саме справляється зі світлими і рудими волосками, тому що впливає не на меланін, а на гемоглобін і оксигемоглобін, які знаходяться в судинах і живлять волосся. Завдяки цьому судинка запаюється, волосинка перестає отримувати харчування, що призводить до знищення і фолікула, і волосся. Але процедура з використанням неодимового лазера завдає значного дискомфорту і досить болюча в порівнянні з іншими видами лазерної епіляції.
Час
Вже від першої процедури епіляції лазером ефект зазвичай триває до півтора місяця. Це залежить від індивідуальних особливостей і того, з якою швидкістю прокинуться сплячі цибулини. Зазвичай для отримання бажаного ефекту проводиться в середньому шість-вісім сеансів. Знову ж таки, після курсу процедур необхідно періодично повторювати епіляцію.