Як забути зраду чоловіка - зберегти сім'ю і жити далі, поради психолога
Наша пам'ять дивна. Вона вибирає з усієї інформації, що надається їй життям, не те, що хоче її господар, а те, що сама вважає потрібною. Тому ми не запам'ятовуємо свій номер мобільного телефону і ніяк не можемо забути зраду чоловіка дружині. Хоча, хотілося б навпаки.
Жіночі помилки
Швидше за все, цю статтю читає жінка, у якої чоловік вже «сходив наліво», яка вже сама приблизно здогадується, які помилки вона вчинила. Однак, повторення – мати навчання.
Багато краще запам'ятовують факти, покладені в таблицю, або список. Напишіть на листочку список своїх помилок, щоб запам'ятати і більше їх не повторювати.
Перша і найголовніша помилка в сімейному житті – ревнощі
Парадокс, але в основному змінюють чоловіки, яких дико ревнують їх дружини.
Як завжди, порівняємо чоловіка з собакою. Один нещасний пес все життя сидить на ланцюгу, мріє про волю. У нього «дах зносить», коли раптом обривається ланцюг. Він бігає колами, задерши хвіст, збиваючи все на своєму шляху, кусає всіх підряд. Те ж саме робить чоловік у відрядженні, який вдома «сидить на короткому повідку».
Приблудний Тузик, якого ніхто не утримує і якому лише дозволяють охороняти будинок, ніколи не втече з цього двору! Він відданий душею і тілом і, навпаки, боїться, що йому не відкриють хвіртку, якщо він ненадовго вибіжить на вулицю.
Ревнощі – це ваш повідець. Зовсім не ревнувати неможливо. Але і повідець буває різний. Один – це ланцюг із суворим нашийником. Інший – смачна юшка в мисці і «почухати за вушком».
Друга помилка – відсутність стимулів
Не ревнуєте, не утримуєте, але і близько не підпускаєте. Не про секс мова, про душу. Відсторонене ставлення, закритість, відсутність ласки і турботи спочатку деяких чоловіків збуджують, змушують шкребти ваш непробивний панцир, здійснювати вчинки.
Потім, з часом їм зустрічається жінка, з якою бути коханим просто. І він іде по шляху найменшого опору. У всьому треба знати міру. Навіть у відсутності ревнощів. Згадуйте іноді про миску з цукровою кісточкою і «почухати за вушком».
Жінка втратила себе
Дама вийшла заміж, народила чоловікові двох-трьох дітей і заспокоїлася. Куди він тепер дінеться? Аліменти замучиться платити.
Як утримати чоловіка від зрад і вберегти сім'ю? Читай далі.
Така поведінка робить нещасним чоловіка. Він насправді не може кинути сім'ю, дітей (я про нормального чоловіка розповідаю). Але та прекрасна німфа, яка раніше у нього викликала бажання і ніжність, перетворилася в товсту, замучену тітку з обгрызенными нігтями і мочалкою на голові.
Що в результаті:
- Страждає чоловік. Він її по-своєму любить, але НЕ ХОЧЕ. Він не ловелас, йому по-справжньому погано від безвиході і розчарування.
- Така поведінка жінки робить її нещасною ж. Її не люблять, її терплять, їй, зрештою, змінюють. Тільки дурна цього не зрозуміє.
- Але найбільше в цій ситуації страждають діти. Вони, як лакмусовий папірець, визначають колір здоров'я сім'ї і сильно переживають незрозумілі їм погані відносини.
Не остання помилка – невміння прощати
Розіб'ємо тему на два сенсу. Вміння прощати взагалі – це принципова позиція людини. Біблія велить прощати, звертаючись до здорового глузду: всі ми не без гріха. Сьогодні пробачиш ти, завтра тебе пробачать. Не помиляється той, хто нічого не робить і т. п.
Другий найменш зрозумілий сенс – вміння ПРАВИЛЬНО прощати. Напився чоловік на Новий Рік до подстольного стану. Вранці повинився. Ви його пробачили. Але потім кожен день: «Я тебе пробачила тиждень тому, а ти, паразит, сміття не виніс!», «Яка рибалка?! Я тебе тільки-тільки за твоє свинство пробачила!» і т. д.
Пробачити, значить не тримати це за пазухою аргументом на кожну нагоду. Пробачити – значить відпустити всередині себе і забути.
Як забути зраду чоловіка
Зрозуміти мотив
Не дарма мудра приказка «Зрозуміти – значить пробачити» так прижилася в суспільстві людей. Візьмемо, наприклад, маленьких дітей. Виховання без покарань не буває, на жаль. Тільки один покараний малюк стискає кулаки, затаює образу і робить зло, а інший розуміє, що не прав і сам винен, як і раніше любить того, хто його навчає жити.
Чому так відбувається? Тому що перший нещасний чоловічок не розуміє за що і чому. Йому ніхто не пояснив мотиви заборони.
Вас покарали. Не спеціально. Не чоловік, а життя в його образі. Що ви робили не так, якісь фатальні помилки зробили і тепер отримуєте оплату. Зрозумійте мотив, поясніть його самі собі (ви ж не дитина) і живіть далі, не тая образу (можна навіть з вдячністю за науку).
Іноді жінки, не намагаючись (або не вміючи) зрозуміти мотиви, шукають і знаходять винних навколо себе, одягаючи собі на голову ореол мучениці. На жаль, ця поза не допоможе і ніколи не допомагала виправити ситуацію. Вона навіть небезпечна подальшою депресією.
Діалог
У суперечці народжується істина. У діалозі з'ясовуються моменти, які можуть скріпити рассыпающийся шлюб. Однак, треба вміти вести діалог правильно:
- Тільки по темі! Можна перескочити на інший, щоб замкнути сварку. Наприклад, запропонувати з'їздити на море або розповісти про «п'ятірки» сина. Ніколи не згадуйте позавчорашні образи. Тільки сьогоднішнє!
- Вживаючи словосполучення «ти завжди так» або «ти ніколи не..», ви програмуєте опонента на майбутнє. Краще їх уникати.
- Розмовляйте на делікатну тему тільки на «тверезу голову» в прямому і переносному сенсі. Якщо емоції раптом зашкалять і вам захочеться закричати, кинути в нього що-небудь, пригальмувати і вийдіть з кімнати. Це точно не допоможе.
- Обговорюйте тему без епітетів і образ ні його, ні коханки. Ваша нейтральна позиція проб'є його самолюбство на багато швидше, ніж крик і сльози.
- Мовчання можна використовувати в якості покарання, але в розумних межах. Треба не пропустити момент можливості продуктивного діалогу.
Згадати про кращих сторонах дружина
Щаслива та жінка, яка любить сама. Хочете бути щасливою? Не будуйте з себе нещасну. Любіть! Подивіться на нього трохи збоку, хоча б очі тієї жінки, з якою він вам змінив.
Навіть після 30 років шлюбу він ще подобається жінкам. У вас просто «замилилося» очей. Що маємо - не бережемо, а втративши, плачемо. Полюбите його ще раз. Так, звичайно, ви вже й так його любите, але... не так, як раніше, не так, як йому хотілося б. Спробуйте трохи урізноманітнити ваше буття, щоб і він, дивлячись на вас, стер пилюку зі своїх окулярів.
Які ознаки зради дружини на роботі? Відповіді тут.
Статистику зради в шлюбі читай в статті.
Як жити далі
Після зради чоловіка, втім, як і дружини, існує три можливих варіанти розвитку подій:
- Розлучення. Чомусь будь-який психолог стверджує, що це найгірший варіант. Чому? Зберігати сім'ю будь-якими способами потрібно, якщо ця сім'я – не помилка. Якщо всім в ній погано, навіщо її зберігати?
- Жити, ніби нічого не було. Погодьтеся, що часом зрада душею на багато небезпечніше, ніж зрада тілом. Якщо чоловіка просто потягнуло на «полуничку», а дружина виявилася мудрою жінкою, все повернеться в колишнє русло. У цьому випадку адюльтер може повторювати постійно. Але зрадою вважатися не буде ні чоловіком, ні жінкою.
- Зрада, як стрес, як репресії ззовні, як криза сім'ї. Обидва вийдуть з нього, міцно обійнявшись, згуртувавшись. Струсивши пил з відносин, відзначать новий медовий місяць.
Як зберегти сім'ю. Поради психолога
В кожному окремому випадку проблема вирішується по-різному. Важко прописати рецепти, які підходили б для кожної сім'ї.
Ви впевнені, що вашу родину слід обов'язково реанімувати? Спокійно проаналізуйте своє ставлення до неї:
- хочете бути як всі; поганенький, та свій;
- неодмінно повернути, щоб помститися і кинути самої;
- боїтеся самотності, матеріальної нестабільності;
- ви зрозуміли, що любите його.
Зрозуміло, що тільки остання відповідь гідний боротьби й існування. Тільки в цьому випадку чинимо так далі.
- Наводимо себе в порядок, худнемо, робимо зачіску і дуже смачно готуємо.
- Ні в якому разі не стежимо, не подглядываем, не обнюхиваем і не читаємо СМС на його телефоні. Пам'ятайте, хто шукає, той знайде.
- Не влаштовуємо скандали.
- Якщо відносини ще дозволяють, сходіть разом в ліс, в зоопарк або просто в гості.
- Не вешаемся і не труїмося. Не кінець світу, і він не найкращий чоловік у світі, вже повірте.
У будь-якому випадку, по якому б сценарію не розвивалися події, треба жити далі, люблячи і поважаючи себе. Гарна російська приказка говорить: що Бог не робить, все до кращого. Хай буде так!